رئیسی:
رئیس جمهوری گفت: اولویت اصلی در سفر‌های استانی برای رشد و توسعه استان‌های پروژه‌های نیمه‌تمام کوتاه‌مدت است.
کد خبر: ۱۰۰۶۹۵۵
تاریخ انتشار: ۱۴ آبان ۱۴۰۰ - ۱۴:۱۱ 05 November 2021
 
به گزارش تابناک سمنان  حجت الاسلام سیدابراهیم رئیسی در نشست خبری به عنوان آخرین برنامه سفر خود به استان سمنان گفت: تعداد پروژه‌های نیمه تمام به قدری از گذشته زیاد است که سبب نگرانی مردم شده و تلاش داریم تا پروژه‌های غیرضروری جدیدی را کلنگ‌زنی نکنیم.

او خاطرنشان کرد: پروژه‌های نیمه تمام گذشته به صورت کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت دسته بندی می‌شود تا بتوانیم انتظارات مردم را برآورده کنیم.

او در ادامه در خصوص جاده مواصلاتی حرم تا حرم بیان داشت: سلامت مردم و رسیدگی به وضعیت جاده‌های مواصلاتی کشور به ویژه استانی مانند سمنان که باب الرضا است، در اولیویت قرارا دارد.

رئیس جمهوری ادامه داد: وزیر راه و شهرسازی گزارشی از این پروژه ارائه داد و مصوبه‌ای داشتیم که این پروژه به سرعت دنبال و پیگیری شود، زیرا این میزان تلفات حتی به اندازه یک نفر هم در کشور زیاد است.

رئیسی گفت: نیاز است تمهدیدات لازم در حوزه رانندگی و جاده‌ای همچون ایجاد ایستگاه‌های استراحتی اتخاذ شود تا رانندگان زیاد احساس خستگی نکنند.

اوبا اشاره به مصوبات سفر یک روزه خود به استان سمنان، تصریح کرد: کارشناسان گزارشاتی از بازدید‌های گذشته خود به وزیران دادند و وزرا نیز در جلسه شورای اداری گزارش‌هایی دادند و مصوبات خوبی برای رشد و توسعه استان داشتیم.

او بیان کرد: در حوزه کشاورزی و سفری که به مهدیشهر و عشایر داشتیم، برای حل مشکلات آن‌ها از سوی جهاد کشاورزی نهاده‌ها به صورت امانی به آنان داده خواهد شد تا پس از کسب درآمد بتوانند هزینه لازم را پرداخت کنند.

رئیس جمهوری گفت: همچنین مشکلات آبی شهر‌های سمنان، دامغان، شاهرود و حتی کل استان مطرح شد و تصمیمات خوبی در این زمینه اتخاذ گردید.

رئیسی اضافه کرد: در حوزه کشاورزی قرار است تا یک مجتمع دامداری بنا به خواسته عشایر و کشاورزان مهدیشهری احداث شود.

او یادآور شد: قبل از ورود به هر استانی، جلسات مختلف با حضور کارشناسان، وزرا، استانداران در بخش‌های مختلف در حوزه‌های معاون اجرایی و معاون اول تشکیل می‌شود و حتی زمان پرداخت اعتبارات لازم از سوی بانک‌های عامل مشخص می‌شود و سپس سفر‌های استانی انجام می‌شود و مصوبات از قبل آماده و مورد تائید قرار می‌گیرد.

او تاکید کرد: پس از امضاء صورتجلسه سه ناظر شامل استاندار، وزیر مربوطه و معاون اجرایی، پیگیر، رصد و ناظر مصوبات خواهند بود.

رئیس جمهوری در پاسخ به حل مشکل آب استان سمنان گفت: مشکل آب تنها مربوط به این استان یا کشور نیست، بلکه یک فاجعه جهانی است و کشور‌های همسایه هم با آن درگیر هستند.

رئیسی ادامه داد: خشکسالی محدودیتی در تامین آب شرب ایجاد نمی‌کند و باید الگوی مصرف و الگوی کشت را تغییر دهیم.

او یادآور شد: مدیریت منابع آبی باید در دستور کار قرار گیرد و باید با نگاه مدیریت آبی به مساله کمبود آب توجه و دقت داشته باشیم.

او خاطرنشان کرد: در خصوص مدیریت منابع آبی باید کارگروهی به ریاست استاندار و با هدف مدیریت منابع آبی موجود در استان تشکیل شود و استاندار نتایج این کارگروه را به اطلاع عموم برساند.

رئیس جمهوری گفت: منابع آبی استان سمنان، آب مورد نیاز صنایع را تامین می‌کند.
 
لطفا مارا در شبکه های اجتماعی یاری کنید:
اینستاگرام تابناک سمنان
Email: semnantabnak@gmail.com
منبع: yjc
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: