سید جواد ساداتی‌نژاد وزیر جهاد کشاورزی همزمان با نهمین سفر استانی رئیس جمهوری روز پنجشنبه از مجتمع گلخانه‌ای ۶۰ هکتاری در حال ساخت درجزین سمنان بازدید کرد.
کد خبر: ۱۰۰۶۸۴۶
تاریخ انتشار: ۱۳ آبان ۱۴۰۰ - ۱۸:۱۰ 04 November 2021
 
 
به گزارش تابناک سمنان  این طرح در سال ۱۳۸۴ در زمین ۶۰ هکتاری در ۲ فاز ۶۳ واحدی شروع شده که با بهره برداری کامل از آن برای ۱۶۰ نفر نیز به صورت مستقیم ایجاد اشتغال می‌شود.

اقدامات انجام شده این طرح تاکنون شامل تسطیح و قطعه بندی به مساحت ۲۴هکتار، خرید چاه آب، احداث استخر به حجم ۹۰۰متر مکعب، انتقال آب از چاه به استخر به طول چهار هزار متر، خرید و نصب ترانس برق و احداث جاده دسترسی و آسفالت بود.

اولویت‌های این مجتمع گلخانه‌ای نیز شامل تکمیل شبکه روشنایی در معابر فرعی، خرید حق آبه و انتقال برای راه‌اندازی فاز دوم، تعمیر آب شرب مجتمع، جدول کشی و آسفالت سایر معابر اصلی و فرعی، احداث بادشکن، اعطای تسهیلات کم بهره و در نظر گرفتن سهیمه ماشین آلات بیشتر و تامین منابع مالی برای احداث مرکز فرآوری و بسته بندی است.

رویکرد کشت گلخانه‌ای با افزایش بهره‌وری در واحد سطح نقشی مهم در مدیریت مصرف آب دارد و توسعه این نوع کشت با جدیت در استان سمنان دنبال می‌شود.

طبق آمار سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان سطح کشت گلخانه‌ای در این استان به ۱۷۸ هکتار رسیده است.

۱۹۸ هزار هکتار از وسعت استان سمنان را اراضی کشاورزی تشکیل می‌دهد که از این مقدار ۵۴ هزار هکتار باغ، ۱۱۰ هزار هکتار زراعت و بقیه در مرحله آیش است و حدود ۴۵ هزار بهره بردار نیز در بخش کشاورزی این استان مشغول فعالیت هستند.

اعضای کابینه دولت سیزدهم به نمایندگی از آیت الله رئیسی امروز به نقاط مختلف هشت شهرستان استان سمنان سفر کرده اند تا ضمن بازدید از واحد‌ها و طرح‌های مختلف، از نزدیک با مسایل شهرستان‌ها آشنا شوند و به مشکلات مردم در موضوعات مختلف رسیدگی کنند.

شهرستان میامی در شرق استان سمنان میزبان سید امیر حسین مدنی معاون توسعه روستایی و مناطق محروم معاون اول رییس‌جمهوری، شهرستان‌های گرمسار و آرادان میزبان امین حسین رحیمی وزیر دادگستری، شهرستان دامغان میزبان بهرام عین‌الهی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و شهرستان‌های گرمسار، سرخه و مهدیشهر میزبان سید جواد ساداتی نژاد وزیر جهادکشاورزی هستند.
 
لطفا مارا در شبکه های اجتماعی یاری کنید:
اینستاگرام تابناک سمنان
Email: semnantabnak@gmail.com
منبع: yjc
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: