در ۲۴ ساعت اخیر، شمار واکسن‌های تزریق شده از ۴۶ میلیون و ۸۹۹ هزار دوز گذشت، در حالی که آزمایش بیش از ۱۷ هزار تن دیگر مثبت شد تا به شمار مبتلایان «کووید-۱۹» اضافه شوند؛ مبتلایانی که بسیاری شان بهبود یافته و مرخص شده‌اند، ولی هنوز برخی شان بستری هستند و حال ۶۶۳۲ تن از ایشان وخیم است.
کد خبر: ۹۹۵۸۲۰
تاریخ انتشار: ۳۱ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۴:۲۷ 22 September 2021

تاکنون 32 میلیون و 250 هزار و 543 دوز اول و ۱۴ میلیون و 648 هزار و 891 دوز دوم واکسن کرونا در کشورمان تزریق شده که بر اساس آن، مجموع واکسن‌های تزریق شده به 46 میلیون و 899 هزار و 434 دوز رسیده است؛ عددی که از تزریق یک میلیون و 124 هزار و 98 دوز واکسن در شبانه روز اخیر در کشورمان حکایت دارد.

 

به گزارش  تابناک سمنان بر پایه اطلاعیه مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، از ظهر دیروز تا ظهر امروز و بر اساس معیار‌های قطعی تشخیصی، ۱۷ هزار و 433 بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در کشور شناسایی شده و از این بیماران، 2164 مورد بستری شدند. با احتساب این افراد، مجموع آمار مبتلایان قطعی در کشورمان به ۵ میلیون و 477 هزار و 229 تن رسید.

در ۲۴ ساعت اخیر، 286 تن از مبتلایان جانشان را از دست داده‌اند؛ بنابراین، تا ظهر امروز، متاسفانه آمار جان‌باختگان این بیماری در کشورمان به 118 هزار و 191 تن رسیده است، در حالی که تا به امروز خوشبختانه ۴ میلیون و 846 هزار و 771 تن از بیماران بهبود یافته‌اند.

همچنین 6632 تن از بیماران در وضعیت شدید این بیماری قرار دارند و همچنین تاکنون ۳۱ میلیون و 331 هزار و 261 آزمایش تشخیص کووید ۱۹ در کشور انجام شده است.

در حال حاضر ۵۷ شهر کشور در وضعیت قرمز، ۲۳۸ شهر در وضعیت نارنجی، ۱۳۶ شهر در وضعیت زرد و ۱۷ شهر در وضعیت آبی قرار دارند.

بر پایه آمار‌های ۲۴ ساعت اخیر، «نرخ مرگ» ۲.۵ درصد است و به همین تناسب، «نرخ بهبود» ۹۷.۵ درصد، در حالی که میانگین نرخ مرگ در جهان ۲.۲ درصد است و همچنان وضعیتی به مراتب بهتر از کشورمان را نشان می‌دهد.

 

لطفا مارا در شبکه های اجتماعی یاری کنید:

اینستاگرام تابناک سمنان
Email: semnantabnak@gmail.com
منبع: تابناک

مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار