امام جمعه شاهرود:
hمام جمعه شاهرود با بیان اینکه رمز جاودانگی شهدا گذشتن از مال و جان در راه اسلام و کشور بود، گفت: شیعه واقعی در راه خدا از فدا کردن هیچ چیز نمی‌ترسد.
کد خبر: ۱۰۰۱۶۷۴
تاریخ انتشار: ۲۳ مهر ۱۴۰۰ - ۱۳:۱۷ 15 October 2021
 
رمز جاودانگی شهدا گذشتن از مال و جان در راه اسلام و کشور بود

 

به گزارش  تابناک سمنان حجت‌الاسلام عباس امینی در مراسم یادواره شهدای محله بید آباد شاهرود با حضور مردم متدین و قدرشناس شاهرود با بیان اینکه زندگی جز اطاعت، بندگی و انجام وظیفه چیز دیگری ندارد، بیان کرد: شهدا در زمانی که اندیشیدند تنها نظام ولایی در جهان در معرض خطر است با انتخاب خودشان جانشأن را فدا کردند لذا کشته شدن را خیلی بهتر از زندگی کردن دانستند و این رمز جاودانگی شأن بوده است.

وی با بیان اینکه آنچه از راه شهادت نصیب انسان می‌شود، مقاماتی بزرگ نزد خدا است که حتی در قرآن نیز می‌فرمایند شهدا زنده و نزد ما روزی می‌خورند و این بسیار ارزشمند است، ابراز کرد: ما نمی‌توانیم مقام شهدا را در نزد خدا درک کنیم.

امام جمعه شاهرود ادامه داد: بسیاری‌ها در عالم کشته می‌شوند حتی در راه دفاع از وطن و حتی دیگر راه‌ها اما همانطور که امام حسن عسگری (ع) می‌فرمایند «القتل معنا» و البته این همراهی، به معنای فیزیکی در رکاب ائمه (ع) نیست و می‌تواند معیت سیره‌ای و فکری و حتی قدم گذاشتن در راه ائمه اطهار (ع) باشد و شهدای ما اینگونه بودند که در تبعیت از ولی زمان و در راه امامان معصوم (ع) راه پیمودند و لذا آن حضرت می‌فرمایند این نوع قتل از زندگی بهتر است.

امینی با بیان اینکه امام عسگری (ع) می‌فرمایند «ما وسیله تمسک کسانی هستیم که به ما متوسل بشوند، کسانی که به واسطه ما بخواهند نورانی شوند، ما به آنها نور می‌دهیم و ما مصونیت می‌دهیم به کسانی که به ما پناه بیاورند و کسی که ما را دوست داشته باشد در جای ویژه بهشت قرار دارد و کسی هم از ما منحرف بشود مقصدش به سمت آتش است» بیان کرد: از شیعیان خالص که می‌توانند جان و مالشان را در این راه بگذارند، شهدا هستند.

وی با بیان اینکه عده‌ای ممکن است جان در راه ائمه (ع) و شیعه ندهند اما با مال و آبرویشان پشتیبان دین خدا باشند و گاهی هم پیش می‌آید که افرادی با هر سه مورد یعنی، جان، آبرو و مال در راه خدا قدم می‌گذارند که مثال بارز آن امام حسین (ع) است، افزود: در دوران غیبت کسانی شیعه واقعی هستند که از مال و جان خودشان گذشته‌اند.

امام جمعه شاهرود با بیان اینکه ما به برکت انقلاب اسلامی در این چهار دهه الگوهای بسیار خوبی داریم، گفت: همه شهدای ما می‌توانند الگوهای خوبی برای جوانان باشند لذا ما نیاز نداریم که الگوهایمان دیگران باشند ما بهترین الگوها را داریم که در صدر ما ائمه (ع) هستند و بعد از آن علما و صلحا و شهدا هستند و در نتیجه ما بی نیاز از الگو هستیم نوجوانان ما مانند علی لندی از جمله الگوهای ما هستند آن هم نوجوانی که جان خودش را برای نجات جان دیگران فدا کند ما چنین الگوهایی در کشورمان داریم.

امینی با بیان اینکه ما در چهار دهه انقلاب اسلامی دچار ریزش‌های بوده‌ایم اما رویش‌های فراوانی را هم شاهد هستیم، گفت: شهید حججی از جوانان این نسل است که نامش جاودان شد. شهید لندی از همین نوجوانان است لذا نباید مأیوس شد و گفت همه چیز تمام شده است. مکتب رسول الله (ص) وسیره معصومین (ع) دارای رویش‌های خوبی بوده است.

 

لطفا مارا در شبکه های اجتماعی یاری کنید:

اینستاگرام تابناک سمنان
Email: semnantabnak@gmail.com
منبع: مهر

مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار