در ۲۴ ساعت اخیر، شمار واکسن‌های تزریق شده از ۴۰ میلیون و ۳۰۲ هزار دوز گذشت، در حالی که آزمایش بیش از ۱۸ هزار تن دیگر مثبت شد تا به شمار مبتلایان «کووید-۱۹» اضافه شوند؛ مبتلایانی که بسیاری شان بهبود یافته و مرخص شده‌اند، ولی هنوز برخی شان بستری هستند و حال ۶۹۸۱ تن از ایشان وخیم است.
کد خبر: ۹۹۴۲۷۱
تاریخ انتشار: ۲۵ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۴:۴۲ 16 September 2021

تاکنون 27 میلیون و 2 هزار و 320 دوز اول و ۱۳ میلیون و 299 هزار و 855 دوز دوم واکسن کرونا در کشورمان تزریق شده که بر اساس آن، مجموع واکسن‌های تزریق شده به 40 میلیون و 302 هزار و 175 دوز رسیده است؛ عددی که از تزریق یک میلیون و 87 هزار و 441 دوز واکسن در شبانه روز اخیر در کشورمان حکایت دارد.

 

به گزارش تابناک سمنان  بر پایه اطلاعیه مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، از ظهر دیروز تا ظهر امروز و بر اساس معیار‌های قطعی تشخیصی، 18 هزار و 21 بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در کشور شناسایی شده و از این بیماران، 2859 مورد بستری شدند. با احتساب این افراد، مجموع آمار مبتلایان قطعی در کشورمان به ۵ میلیون و 378 هزار و 408 تن رسید.

در ۲۴ ساعت اخیر، 453 تن از مبتلایان جانشان را از دست داده‌اند؛ بنابراین، تا ظهر امروز، متاسفانه آمار جان‌باختگان این بیماری در کشورمان به 116 هزار و 72 تن رسیده است، در حالی که تا به امروز خوشبختانه ۴ میلیون و 682 هزار و 704 تن از بیماران بهبود یافته‌اند.

همچنین 6981 تن از بیماران در وضعیت شدید این بیماری قرار دارند و همچنین تاکنون ۳۰ میلیون و 672 هزار و 916 آزمایش تشخیص کووید ۱۹ در کشور انجام شده است.

در حال حاضر ۱۶۸ شهر کشور در وضعیت قرمز، ۲۰۹ شهر در وضعیت نارنجی و ۷۱ شهر در وضعیت زرد قرار دارند.

بر پایه آمار‌های ۲۴ ساعت اخیر، «نرخ مرگ» ۲.۵ درصد است و به همین تناسب، «نرخ بهبود» ۹۷.۵ درصد، در حالی که میانگین نرخ مرگ در جهان ۲.۳ درصد است و همچنان وضعیتی به مراتب بهتر از کشورمان را نشان می‌دهد.

 

لطفا مارا در شبکه های اجتماعی یاری کنید:

اینستاگرام تابناک سمنان
Email: semnantabnak@gmail.com
منبع: تابناک

مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار