در ۲۴ ساعت اخیر، شمار واکسن‌های تزریق شده از ۴۱ میلیون و ۲۵۰ هزار دوز گذشت، در حالی که آزمایش بیش از ۱۷ هزار تن دیگر مثبت شد تا به شمار مبتلایان «کووید-۱۹» اضافه شوند؛ مبتلایانی که بسیاری شان بهبود یافته و مرخص شده‌اند، ولی هنوز برخی شان بستری هستند و حال ۶۹۰۲ تن از ایشان وخیم است.
کد خبر: ۹۹۴۴۱۴
تاریخ انتشار: ۲۶ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۵:۳۹ 17 September 2021

تاکنون ۲۷ میلیون و ۷۹۰ هزار و ۸۳۵ دوز اول و ۱۳ میلیون و ۴۵۹ هزار و ۶۲۵ دوز دوم واکسن کرونا در کشورمان تزریق شده که بر اساس آن، مجموع واکسن‌های تزریق شده به ۴۱ میلیون و ۲۵۰ هزار و ۴۶۰ دوز رسیده است؛ عددی که از تزریق ۹۴۸ هزار و ۲۸۵ دوز واکسن در شبانه روز اخیر در کشورمان حکایت دارد.

 

به گزارش تابناک سمنان بر پایه اطلاعیه مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، از ظهر دیروز تا ظهر امروز و بر اساس معیار‌های قطعی تشخیصی، ۱۷ هزار و ۶۰۵ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در کشور شناسایی شده و از این بیماران، ۲۵۳۷ مورد بستری شدند. با احتساب این افراد، مجموع آمار مبتلایان قطعی در کشورمان به ۵ میلیون و ۳۹۶ هزار و ۱۳ تن رسید.

در ۲۴ ساعت اخیر، ۳۶۴ تن از مبتلایان جانشان را از دست داده‌اند؛ بنابراین، تا ظهر امروز، متاسفانه آمار جان‌باختگان این بیماری در کشورمان به ۱۱۶ هزار و ۴۳۶ تن رسیده است، در حالی که تا به امروز خوشبختانه ۴ میلیون و ۷۰۸ هزار و ۱۹۵ تن از بیماران بهبود یافته‌اند.

همچنین ۶۹۰۲ تن از بیماران در وضعیت شدید این بیماری قرار دارند و همچنین تاکنون ۳۰ میلیون و ۷۸۲ هزار و ۳۳۸ آزمایش تشخیص کووید ۱۹ در کشور انجام شده است.

در حال حاضر ۱۶۸ شهر کشور در وضعیت قرمز، ۲۰۹ شهر در وضعیت نارنجی و ۷۱ شهر در وضعیت زرد قرار دارند.


بر پایه آمار‌های ۲۴ ساعت اخیر، «نرخ مرگ» ۲.۵ درصد است و به همین تناسب، «نرخ بهبود» ۹۷.۵ درصد، در حالی که میانگین نرخ مرگ در جهان ۲.۳ درصد است و همچنان وضعیتی به مراتب بهتر از کشورمان را نشان می‌دهد.

 

لطفا مارا در شبکه های اجتماعی یاری کنید:

اینستاگرام تابناک سمنان
Email: semnantabnak@gmail.com
منبع: تابناک

مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار