طی بیش از ۱۳۰ مورد بازرسی؛
تابناک سمنان: مهدی یحیایی معاون نظارت، بازرسی و حمایت از حقوق مصرف کنندگان سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان گفت: تخلفات واحد‌های صنفی استان به ارزش چهار میلیارد و ۲۸۳ میلیون ریال مرداد ۱۴۰۰ تشکیل پرونده شد.
کد خبر: ۹۹۲۹۳۹
تاریخ انتشار: ۲۰ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۶:۵۴ 11 September 2021

تخلفات صنفی کم شد/ رشد 5.2 درصدی بازرسی واحدهای صنفی

معاون نظارت، بازرسی و حمایت از حقوق مصرف کنندگان سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان بیان کرد : بیش از ۱۳۰ مورد گشت مشترک بازرسی از واحد‌های صنفی و غیرصنفی در استان سمنان طی مرداد امسال انجام شد.

وی افزود: از مجموع ۱۳۱ مورد گشت مشترک بازرسی طی این ماه ۹۱ مورد پرونده تخلف شامل گرانفروشی، کم فروشی، عدم درج قیمت و نصب نرخنامه، عدم ارائه فاکتور و عرضه، نگهداری و عرضه کالا‌های قاچاق، و عرضه خارج از شبکه تشکیل شد و همچنین ارزش ریالی این تعداد پرونده را بالغ بر ۴ میلیارد و ۲۸۳ میلیون ریال عنوان کرد و این پرونده‌ها جهت بررسی و صدور رأی به تعزیرات حکومتی معرفی شد.

مهدی یحیایی خاطرنشان کرد: این گشت‌های مشترک با هدف هم افزایی و استفاده بهینه از ظرفیت کارشناسی سایر دستگاه‌های اجرایی استان سمنان و در قالب طرح‌های مختلف انجام شد و هدف از برگزاری این‌گونه گشت‌ها پیشگیری به‌هنگام و برخورد با تخلفات احتمالی اقتصادی است.

یحیایی افزود: سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان حسب وظایف ذاتی خود با برقراری تعامل با سایردستگاه‌ها واتحادیه‌های صنفی ذیربط اقدام به برگزاری گشت‌های مشترک بازرسی از واحد‌های صنفی و غیرصنفی در استان کرد که این گشت‌های مشترک با همکاری دستگاه‌های از قبیل تعزیرات حکومتی، دانشگاه علوم پزشکی، جهاد کشاورزی و اتاق اصناف و اتحادیه‌های مربوطه انجام شد.

 وی در خاتمه گفت : آرد و نان، آرایشی و بهداشتی، پوشاک، نهاده‌های دامی، خواربار و لبنیات و مواد غذایی، دخانیات از عمده گروه‌های کالایی مورد بازرسی در این گشت‌های مشترک بود.

لطفا مارا در شبکه های اجتماعی یاری کنید:

اینستاگرام تابناک سمنان
Email: semnantabnak@gmail.com
 

مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار