در ۲۴ ساعت اخیر، شمار واکسن‌های تزریق شده از ۱۰ میلیون و ۶۶۸ هزار دوز گذشت، در حالی که آزمایش بیش از ۳۱ هزار تن دیگر مثبت شد تا به شمار مبتلایان «کووید-۱۹» اضافه شوند؛ مبتلایانی که بسیاری شان بهبود یافته و مرخص شده‌اند، ولی هنوز برخی شان بستری هستند و حال ۴۹۸۲ تن از ایشان وخیم است.
کد خبر: ۹۸۱۳۷۸
تاریخ انتشار: ۰۴ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۴:۳۰ 26 July 2021

تاکنون 8 میلیون و 141 هزار و 852 نفر دوز اول واکسن کرونا و ۲ میلیون و 426 هزار و 697 نفر نیز دوز دوم را تزریق کرده‌اند و مجموع واکسن‌های تزریق شده در کشور به ۱۰ میلیون و 568 هزار و 549 دوز رسیده است. عددی که حکایت از تزریق 302 هزار و 738 دوز واکسن در شبانه روز اخیر در کشورمان دارد.

 
به گزارش تابناک سمنان بر پایه اطلاعیه مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، از ظهر دیروز تا ظهر امروز و بر اساس معیار‌های قطعی تشخیصی، 31 هزار و 814 بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در کشور شناسایی شده که 3566 مورد بستری شدند. با احتساب این افراد، مجموع آمار مبتلایان قطعی در کشورمان به ۳ میلیون و 723 هزار و 246 تن رسید.

در ۲۴ ساعت اخیر، 322 تن از مبتلایان جانشان را از دست داده‌اند؛ بنابراین، تا ظهر امروز، متاسفانه آمار جان‌باختگان این بیماری در کشورمان به 89 هزار و 122 تن رسیده است و تا به امروز نیز خوشبختانه ۳ میلیون و 274 هزار و 346 تن بهبود یافته‌اند.

همچنین 4982 تن از بیماران در وضعیت شدید این بیماری قرار دارند و تاکنون هم ۲۵ میلیون و 601 هزار و 224 آزمایش تشخیص کووید ۱۹ در کشور انجام شده است.

در حال حاضر ۲۳۲ شهر کشور در وضعیت قرمز، ۱۱۷ شهر در وضعیت نارنجی و ۹۹ شهر در وضعیت زرد قرار دارند.

بر پایه آمار‌های ۲۴ ساعت اخیر، «نرخ مرگ» ۲.۶۵ درصد است و به همین تناسب، «نرخ بهبود» ۹۷.۳۵ درصد، در حالی که میانگین نرخ مرگ در جهان ۲.۳۱ درصد است و همچنان وضعیتی به مراتب بهتر از کشورمان را نشان می‌دهد.
 
لطفا مارا در شبکه های اجتماعی یاری کنید:
اینستاگرام تابناک سمنان
Email: semnantabnak@gmail.com
منبع: تابناک
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پرطرفدارترین عناوین