کمیته اضطراری سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد: پایان بیماری همه‌گیر کرونا دور است.
کد خبر: ۹۷۸۸۷۵
تاریخ انتشار: ۲۵ تير ۱۴۰۰ - ۱۴:۳۵ 16 July 2021

پیش بینی تلخ از زمان پایان کرونا در جهان!

 

 

به گزارش تابناک سمنان کارشناسان این کمیته که به مدیرکل سازمان جهانی بهداشت مشاوره می‌دهند در بیانیه‌ای یادآور شدند: پایان بیماری همه‌گیر کرونا دور است. 

آن‌ها اضافه کردند: احتمال پیدایش و شیوع گونه‌های نگران‌کننده جدید که احتمالا خطرناک‌تر هستند و حتی مهار آن دشوارتر است، وجود دارد.

دیدیه اوسین، رئیس فرانسوی این کمیته در یک نشست خبری تاکید کرد: روندهای اخیر نگران‌کننده است. ۱۸ ماه پس از اعلام وضعیت اضطراری بین‌المللی بهداشت عمومی، ما همچنان به دنبال ویروس هستیم و ویروس همچنان ما را دنبال می کند.

در حال حاضر سازمان جهانی بهداشت چهار گونه ویروس کرونا را در دسته گونه‌های «نگران‌کننده» طبقه بندی کرده است که شامل گونه‌های آلفا، بتا، گاما و دلتا می‌شود. گونه دلتا که منشا آن از هند است، بسیار مسری‌تر از بقیه گونه‌ها معرفی شده که در برابر واکسن‌ها کمی مقاوم‌تر است.

به گزارش یورونیوز، پروفسور اوسین تاکید کرد که این کمیته دو توصیه اصلی را ارائه داده است که یکی از آن‌ها دفاع از دسترسی عادلانه به واکسن‌ است. وی درباره دومین موضوع گفت که با توجه به نابرابری در دسترسی به واکسن، تزریق دُز سوم که برخی از شرکت‌های داروسازی مانند بیون‌تک و فایزر اشاره کرده‌اند، توصیه نمی‌شود.

لطفا مارا در شبکه های اجتماعی یاری کنید:

اینستاگرام تابناک سمنان
Email: semnantabnak@gmail.com
منبع: ایسنا

 

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پرطرفدارترین عناوین