جام جهانی والیبال؛
تیم‌های ملی والیبال ایران و لهستان امروز در آخرین دیدار رقابت‌های جام جهانی به مصاف هم رفتند.
کد خبر: ۷۸۸۶۳۰
تاریخ انتشار: ۲۳ مهر ۱۳۹۸ - ۰۸:۲۸ 15 October 2019

به گزارش تابناک سمنان:، تیم های ملی والیبال ایران و لهستان در چارچوب رقابت های جام جهانی امروز (سه‌شنبه) از ساعت ۷ به مصاف هم رفتند.

ست نخست /  ایران ۱۸ - لهستان ۲۵ 

تیم ملی والیبال کشورمان امروز با ترکیبی از بازیکنان جوان مقابل لهستان قدرتمند قرار گرفت، لهستانی‌ها در این بازی با ترکیب اصلی و بازیکنان با تجربه اش به میدان آمده بود، این دیدار ابتدا با کسب امتیاز برای تیم ملی کشورمان آغاز شد در ادامه بازیکنان جوان کشورمان توانستند بازی پایاپایی را با حریفشان به نمایش بگذارند، اما تیم لهستان به دلیل تجربه بیشتر شرایط بهتری داشت و راحت‌تر می‌تتوانست جریان بازی را کنترل کند، تیم ملی کشورمان ابتدا به امتیاز هشتم رسید پس از ان هم تا امتیاز دهم کار برابر دنبال شد، اما در ادامه لهستان بهتر شد و توانست امتیاز‌ها بیشتری روی دفاع روی تور و دریافت‌ها مناسب کسب کنند زودتر به امتیاز شانزدهم برسند ، پس از این لهستان با ۲ دفاع خوب روی تور فاصله را بیشتر کرد، کولاکوویچ که نمی‌خواست تیمش به سادگی بازنده این ست باشد درخواست وقت استراحت داشت، این وقت به کار آمد و بازیکنان جوان ایران توانستند با کسب ۲ امتیاز اختلاف را کمتر کنند. هنگامی که نتیجه ۲۰ - ۱۴ به سود لهستان شد دوباره کولاکوویچ درخواست چنین زمانی داشت. پس از این سرعت در خط حمله ایران بیشتر شد. اما این اتفاق نتوانست خیلی اختلاف ۲ تیم را کمتر کند، لهستان در ادامه به روند خوبش ادامه داد و اختلاف امتیاز را به عدد ۷ رساند. بازیکنان ایرانی هم البته بی انگیزه نشده بودند؛ و با روحیه بالا کار را دنبال می‌کردند.   در نهایت، اما بازی در این ست با نتیجه ۲۵ - ۱۸ به سود لهستان به پایان رسید.  

ست دوم /  ایران ۱۸ - لهستان ۲۵

نخستین امتیاز در ست دوم برای تیم ملی کشورمان بود، اما کوبیاک توانست برای لهستان به راحتی ۲ امتیاز گرفت، پوریا یلی هم به خوبی کار کرد و بازی را به تساوی کشاند، بازی ۲ تیم کاملا پایاپای و برابر دنبال می‌شد. اما لهستان در ادامه با دفاع روی تور خوب و همچنین آبشار سرعتی توانست فاصله را بیشتر کند، بی دقتی بازیکنان ایران هم به یود لهستانی‌ها تمام شد و در نهایت آن‌ها خیلی زود نتیجه بازی را ۶ - ۲ به سود خودشان کردند. کولاکوویچ پس از این اتفاق درخواست وقت استراحت فنی داشت تا مانع امتیاز گیری حریف شود.

پس از این تیم ملی کشورمان توانست روی سرویس‌های خوب امیر حسین اسفندیار ۲ امتیاز ارزشمند بگیرد و فاصله را کمتر کند، سرویس خوب لئون درادامه نتیجه را ۷ - ۵ کرد و در ادامه هم کوبیاک موفق شد با کسب امتیاز هشتم تیمش را ۳ امتیاز پیش بیاندازد و ۲ تیم به وقت استراحت نخست بروند. پس از این زمان نخستین امتیاز برای تیم ملی کشورمان بود، در ادامه بازیکنان لهستان روی یک اشتباه امتیاز دیگری را به تیم ملی کشورمان واگذار کردند، در ادامه سرویس خوب بازیکنان کشورمان و در ادامه ضربه خوب شفیعی نتیجه را در امتیاز ۸ برابر کرد. بازی در ادامه کار پایاپای و برابر دنبال شد.

هاینن سرمربی تیم ملی والیبال لهستان پس از آن که تیمش در جریان بازی با نتیجه ۱۰ - ۹ عقب بود درخواست وقت استراحت فنی داشت، پس از این امتیاز برای تیم ملی والیبال لهستان به دست آمد، اسفندیار بازی را به تساوی کشاند، اما لهستانی‌ها با استفقاده از فضای خالی بین مدافعان و ضربات بلند فاصله را بیشتر کردند. اشتباه یلی در ادامه دوباره فاصله را به ۲ امتیاز رساند، تیم ملی لهستان در ادامه هم امتیاز‌های خوبی گرفت و زودتر به امتیاز ۱۶ رسید. تا ۲ تیم به وقت اسرتاحت فنی دوم بروند.

پس از این زمان نخستین امتیاز هم برای تیم ملی لهستان بود، آن‌ها در ضربات سرویس و آبشار دقت کافی را به خرج می‌دادند و همین باعث شد تا فاصله ۲ تیم بیشتر هم بشود در نتیجه هنگامی که نتیجه ۲۱ - ۱۶ بهود لهستان بود کولاکوویچ مرتبه‌ای دیگر در خواست وقت استراحت فنی داشت، پس از آن اسفندیار برای تیم کشورمان امتیاز دیگری کسب کرد، سرویس بد شفیعی نتیجه را ۲۲ - ۱۷ به سود لهستان کرد. پاس‌های خوب و ضربات قدرتی از لهستانی‌ها اختلاف را بیشتر کرد. تیم لهستان در نهایت ۲۵ - ۱۸ برنده ست دوم شد.  

ست سوم / ایران 16 - لهستان 25 

اولین امتیاز در ست سوم هم برای تیم ملی والیبال لهستان به دست آمد ، کولاکوویچ اما در همان ابتدا درخواست بازبینی داشت اما این اتفاق سودی نداشت و امتیاز آن به لهستان رسید. درادامه دفاع خوب روی تور آن ها فاصله را بیشتر هم کرد. روند امتیاز گیری بازیکنان لهستان به خوبی ادامه داشت و آن ها توانستند با چند ضربه خوب ا و قدرتی فاصله را بیشتر کنند.

دفاع روی تور قوی و بازی سرعتی از ویژگی های شاگردان هاینن بود و به خوبی هم جواب می داد، لهستانی ها در ادامه زودتر به امتیاز هشتم رسیدند تا 2 تیم به وقت استراحت نخست بروند.پس از این رمان لهستان امتیاز خوبی روی ضربه سرویس به دست آمد ، ضربه یلی هم در ادامه به تور خورد و فاصله 2 تیم بیشتر هم شد تا شرایط برای تیم ملی کشورمان سخت تر شود. در ادامه میلاد عبادی پور توانست اختلاف را کمتر کند.

سرمربی تیم ملی کشورمان در این زمان بدون استرس خاصی شاهد بازی بود ، دفاع خوب لهستانی در ادامه بازهم مشکل ساز بود و فاصله 2 تیم را به 6 امتیاز رساند.بی دقتی کریمی هم در این دقایق شرایط را سخت تر کرد ، بازی کاملا به سود لهستان در جریان بود و کولاکوویچ هم تنها نظاره گر این اتفاق بود.لهستان در ادامه خیلی راحت به امتیاز 16 رسید تا 2 تیم به وقت اشستراحت دوم بروند. نخستین امتیاز در ادامه کار پس از زمان استراحت فنی برای تیم کشورمان بود اما لهستان به سرعت امتیاز دیگری گرفت تا فاصله 8 امتیازی را با تیم کشورمان حفظ کند. بازیکنان کشورمان در این لحظات طراوت همیشگی را نداشتند فاصله در ادامه کار بیشتر هم شد ، بازی 20 - 12 به سود لهستان درجریان بود. دفاع روی تور عالی لهستان ها بازهم مانع امتیاز گیری تیم کشورمان شد بازی در لحظات پایان شرایط خاصی داشت ، تیم ملی لهستان در پایان موفق شد با نتیجه 25 - 16 برنده این ست باشد تا در مجموع 3 - 0 این بازی راببرد و عنوان نایب قهرمانیش را قطعی کند.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار