سخنگو و جانشین ستاد استانی مدیریت مقابله با کرونا در استان سمنان از مرگ دو بیمار کرونایی دیگر طی شبانه‌روز گذشته در این استان خبر داد و گفت: با مرگ این یک بیمار شمار قربانیان کووید۱۹ در این استان به ۱۰۸۱ رسید.
کد خبر: ۹۶۵۴۲۷
تاریخ انتشار: ۳۰ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۷:۳۴ 20 May 2021

قربانیان کرونا در استان سمنان به ۱۰۸۱ رسیدند

 

به گزارش تابناک سمنانحبیب الله خجسته پور از شناسایی ۱۵۴ مبتلای جدید طی شبانه‌روز گذشته در استان خبر داد و اظهار کرد:  با شناسایی این بیماران، شمار مبتلایان به کروناویروس در این استان از ابتدای بحران کرونا تاکنون به ۳۸ هزار و ۴۱۹ نفر رسید.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان با اشاره به ترخیص ۲۲ بیمار کرونایی پس از کسب سلامتی در شبانه روز گذشته خبر داد و افزود: تاکنون افزون بر ۱۰ هزار ۱۶۲ بیمار بستری شده پس از بازیابی سلامتی خود با حال عمومی مناسب از بیمارستان‌های هر دو دانشگاه استان ترخیص شدند.

خجسته‌پور با اشاره به شمار بستری‌های فعلی در مجموعه تحت پوشش هر دو دانشگاه علوم پزشکی سمنان و شاهرود تصریح کرد: در حال حاضر در مجموع ۲۰۹ بیمار مبتلا به کرونا در بخش‌های کرونای بیمارستان‌های استان بستری هستند.

جانشین رئیس ستاد مدیریت مقابله با کرونا دراستان ضمن هشدار در خصوص لزوم رعایت پروتکل‌های بهداشتی از عموم شهروندان استان خواست با رعایت پروتکل‌های بهداشتی، حفظ فاصله‌گذاری اجتماعی و اجتناب از هرگونه دورهمی و سفر، مدافعان سلامت را در کنترل این همه‌گیری یاری دهند.

سخنگو ستاد استانی مدیریت مقابله با کرونا در استان افزود: از ۳۸ هزار و ۴۱۹ بیمار مثبت کرونایی در مناطق تحت پوشش دو دانشگاه علوم پزشکی سمنان و شاهرود در مجموع ۲۸ هزار و ۸۵۱ نفر از مبتلایان قطعی به صورت سرپایی شناسایی شند.

وی با اشاره به روند رو به بهبود شیوع همه گیری کرونا در استان و کشور اظهار کرد: علی‌رغم روند نزولی مبتلایان رعایت پروتکل ها و توجه به توصیه های وزرات بهداشت و ستاد مقابله با کرونا امری ضروری است.

لطفا مارا در شبکه های اجتماعی یاری کنید:

اینستاگرام تابناک سمنان
Email: semnantabnak@gmail.com
منبع: ایسنا

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار