رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان از توسعه بسترهای لازم برای توریسم سلامت در این استان خبر داد.
کد خبر: ۹۶۴۰۳۹
تاریخ انتشار: ۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۴:۴۵ 15 May 2021

بسترهای توریسم سلامت در استان سمنان توسعه می‌یابد

 

به گزارش تابناک سمنان نوید دانائی اظهار داشت: مجوز بستری بیماران خارجی در بیمارستان‌های زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان از وزارت بهداشت اخذ شده است.

وی با اشاره به ظرفیت‌های مهم نرم‌افزاری (نیروی انسانی) و سخت‌افزاری (تجهیزاتی) موجود در مجموعه زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان برای جذب بیماران در سطح بین‌المللی افزود: زیرساخت‌های مناسبی در حوزه سلامت در استان سمنان شکل‌گرفته است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان ایجاد بخش‌های VIP در بیمارستان‌های زیرمجموعه این دانشگاه در شهرستان‌های سمنان و گرمسار را یکی از ظرفیت‌های زیرساختی مهم در جذب بیماران خارجی و درمان آنان در بیمارستان‌های استان سمنان دانست و افزود: با توجه به استقبال مناسب مردم در دو شهرستان سمنان و گرمسار از دریافت خدمات بیمارستانی در بخش‌های VIP، به دنبال توسعه این بخش‌های بیمارستانی VIP در دیگر شهرستان‌های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان هستیم.

دانائی با اشاره نیروی انسانی توانمند فعال در حوزه سلامت در محدوده زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان، ابراز امیدواری کرد که با اقدامات صورت گرفته در رفع کمبودهای موجود در زمینه نیروی انسانی، زمینه‌های نرم‌افزاری برقراری توریسم سلامت در محدوده زیر پوشش این دانشگاه نیز توسعه یابد.

وی با تأکید بر لزوم توسعه زیرساخت‌های حوزه سلامت در همه شهرستان‌های زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان عنوان کرد: امیدواریم با اقداماتی که انجام شده و در آینده انجام می‌شود؛ توریسم سلامت در محدوده زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان، پس از پایان اپیدمی کرونا برقرار شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان تصریح کرد: استان سمنان از نظر دارا بودن پزشکان متخصص و فوق تخصص در بیشتر زمینه‌های پزشکی از وضعیت خوبی برخوردار است و رفع برخی کمبودها با تأمین نیروی انسانی کارآمد می‌تواند استان سمنان را به‌عنوان یکی از قطب‌های توریسم سلامت در کشور مطرح کند.

لطفا مارا در شبکه های اجتماعی یاری کنید:

اینستاگرام تابناک سمنان
Email: semnantabnak@gmail.com
منبع: تسنیم

 

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار