معاون صنایع دستی استان سمنان از افتتاح نخستین خانه صنایع دستی سمنان هم‌زمان با هفته صنایع دستی خبر داد.
کد خبر: ۱۱۷۰۲۸۱
تاریخ انتشار: ۱۹ خرداد ۱۴۰۳ - ۲۲:۵۸ 08 June 2024

به گزارش تابناک سمنان، سمانه سلطانی‌پور امروز (۱۹ خرداد ماه) اظهار کرد: نخستین خانه صنایع دستی فعال استان سمنان در شهرستان سمنان به‌مناسبت آغاز هفته صنایع دستی به‌صورت ویدیوکنفرانسی با حضور وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی افتتاح شد.

او با بیان اینکه هنرمندان صنایع دستی در این خانه هم آموزش می‌بینند و هم آثار خود را عرضه می‌کنند، گفت: خانه صنایع دستی خیرآباد با مساحتی بالغ بر ۱۳۰ مترمربع با ایجاد زمینه اشتغال ۱۰ نفر در دو بخش فروشگاه و آموزشگاه در رشته‌های نمدمالی، چرم، سفال، سرامیک و بافته‌های داری فعالیت می‌کند.

وی ادامه داد: تولید زنده رشته‌های صنایع دستی برای آشنایی علاقه‌مندان و گردشگران در این خانه توسط هنرمندان، برگزاری نشست‌های تخصصی و جشنواره‌ها و اجرای تولید زنده در مناسبت‌های خاص متناسب با تقویم در نوروز و روز جهانی صنایع دستی، ارائه مشاوره به هنرمندان و هنرجویان صنایع دستی، تهیه مواد اولیه برای هنرمندان و هنرجویان، برگزاری نمایشگاه‌ها به‌صورت مستمر و طراحی خلاقانه، تولید و آموزش برنامه‌هایی برای جذب گردشگر و هنرجو و دانشجو و اساتید، ایجاد ارتباط بیشتر بین هنرمندان، ایجاد فضای کارگاهی برای دانشجویان این حوزه و ترویج هنر‌های صنایع دستی از جمله دیگر اهداف ایجاد این مکان است.

او با بیان اینکه ظرفیت‌ها و فعالیت هنرمندان موجب می‌شود ما هم برای حمایت از هنرمندان تلاش بیشتری کنیم، اظهار کرد: در راستای حمایت از این خانه و هنرمندان صنایع دستی، مشوق‌هایی مانند تسهیلات، تخفیف در حامل‌های انرژی و معافیت‌های مالیاتی در نظر گرفته شده است.

معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان سمنان با بیان اینکه یکی از گام‌های درست جذب گردشگر به روستا‌ها احداث خانه‌های صنایع دستی است، گفت: هویت شهر‌ها و روستا‌های جهانی صنایع دستی در سایه این خانه‌ها محقق می‌شود.

خانه صنایع دستی خیرآباد در روستای خیرآباد، در یک کیلومتری جنوب شهر سمنان قرار دارد.

برچسب ها: سمنان
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار