مدیرکل امور اجرایی زکات کمیته امداد گفت: ۹۰ درصد زکات جمع‌آوری شده در کشور صرف امور معیشتی، حمایتی و توانمندسازی نیازمندان می‌شود.
کد خبر: ۱۱۶۹۲۱۴
تاریخ انتشار: ۱۰ خرداد ۱۴۰۳ - ۲۲:۳۹ 30 May 2024

به گزارش تابناک سمنان، حجت‌الاسلام حسن هرمز در دیدار با نماینده، ولی فقیه در استان سمنان گفت: سال گذشته ۲۷۰۰ میلیارد تومان زکات در کشور جمع‌آوری شد که از این میزان ۱۵۰ میلیارد تومان برای مصارف نیازمندان کمیته امداد و مابقی هم در مراکز نیکوکاری و خیریه هزینه شد.

مدیرکل امور اجرایی زکات کمیته امداد در ادامه اظهارکرد: در سال جاری هم مردم ۹۰۰ میلیارد تومان کفاره، فطریه و رد مظالم در کشور پرداخت کرده‌اند که از این میزان ۸۶ میلیارد تومان در کمیته امداد برای افراد تحت پوشش هزینه و مابقی هم به مراکز خیریه و بهزیستی داده شده است.

وی با بیان اینکه ۹۰ درصد زکات جمع‌آوری شده صرف امور معیشتی، حمایتی و توانمندسازی نیازمندان می‌شود، گفت: ۱۰ درصد زکات جمع‌آوری شده هم در بخش‌های عمرانی روستا‌ها هزینه می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، هرمز تاکید کرد: کمک به درمان، کمک‌هزینه تحصیل، آزادی زندانیان جرائم غیر عمد، تهیه جهیزیه، کمک به ساخت پروژه‌های عام‌المنفعه ازجمله مواردی است که زکات در آن هزینه می‌شود.

برچسب ها: سمنان
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار