سرپرست مرکز مدیریت راه‌های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان سمنان از ثبت ۳ میلیون و ۱۹۰ هزار تردد بین استانی وسایل نقلیه در محور‌های استان سمنان در اردیبهشت ماه امسال خبر داد.
کد خبر: ۱۱۶۸۲۳۶
تاریخ انتشار: ۰۳ خرداد ۱۴۰۳ - ۲۲:۰۷ 23 May 2024

به گزارش تابناک سمنان، مهدی مقیمی سرپرست مرکز مدیریت راه‌های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان سمنان ۴ خردادماه از ثبت ۳ میلیون و ۱۹۹ هزار تردد بین استانی وسایل نقلیه در محور‌های استان سمنان در اردیبهشت جاری خبر داد و افزود: متوسط تردد ساعتی در محور‌های ورودی استان در این بازه زمانی ۲۱۳۱ تردد در ساعت بوده است.

سرپرست مرکز مدیریت راه‌های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان سمنان گفت: با توجه به آمار احصا شده از سامانه‌های هوشمند، شنبه ۱۵ اردیبهشت امسال پرترددترین روز در این بازه زمانی بوده است.

مقیمی، سهم تردد وسایل نقلیه سنگین در محور‌های ورودی استان طی این مدت را ۲۳ درصد عنوان کرد و افزود: سامانه‌های هوشمند حمل و نقل از قبیل دوربین‌های نظارت تصویری، سامانه‌های تردد شمار، سیستم توزین در حال حرکت و سامانه‌های ثبت تخلف در کلیه جاده‌های استان سمنان فعال هستند و از این طریق، وضعیت ترافیکی و همچنین رعایت قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی در محور‌ها مورد کنترل و پایش قرار می‌گیرد.

سرپرست مرکز مدیریت راه‌های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان سمنان با اشاره به اینکه پرتردد‌ترین محور در این بازه محور ایوانکی – شریف آباد بوده، افزود: بیشترین مقصد سفر خارج استان خودرو‌های پلاک استان سمنان در اردیبهشت ماه با ۳۴ درصد به تهران اختصاص داشته و مازندران با ۱۵، گلستان با ۹ درصد و قم با ۸ و خراسان رضوی با ۷ درصد در رتبه‌های بعدی قرار داشتند. همچنین در مجموع ۲۷ درصد از خودرو‌های با پلاک استان نیز به سایر استان‌های کشور سفر کردند.

مقیمی در پایان با اشاره به اینکه تعداد هفت هزار و ۳۴۷ نفر از هموطنان از خدمات تلفن گویای ۱۴۱ در اردیبهشت ماه استفاده کرده اند، اظهار کرد: سامانه تلفنی گویا و اپراتوری ۱۴۱ به صورت ۲۴ ساعته آماده پاسخگویی درخصوص آخرین وضعیت جاده‌های کشور است و همچنین سامانه پیامکی ۱۰۰۰۱۴۱ نیز آخرین وضعیت و اطلاعات جاده‌های کشور را در اختیار مردم گذاشته و پایگاه اینترنتی http://www.۱۴۱.ir نیز علاوه بر اطلاعات راه‌ها، وضعیت جاده‌ها را به صورت تصویری در اختیار مردم قرار می‌دهد.

برچسب ها: سمنان
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار