رئیس اداره ارزیابی عملکرد آموزش و پرورش استان سمنان تسهیل فرآیند ثبت نام را در راستای تکریم اولیا و دانش‌آموزان، با هدف برقراری عدالت آموزشی ارزیابی کرد و گفت: پیش‌بینی می‌شود بیش از ۱۲۷ هزار دانش‌آموز در مدارس استان نام‌نویسی کنند.
کد خبر: ۱۱۶۷۸۴۷
تاریخ انتشار: ۳۱ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۲۰:۴۰ 20 May 2024

به گزارش تابناک سمنان محمد اسقایی امروز (۳۱ اردیبهشت ماه) از تشکیل کارگروه ویژه نظارت بر رعایت حقوق والدین و دانش‌آموزان بر فرآیند ثبت نام خبر داد و اظهار کرد: اساسی‌ترین قسمت پروژه مهر، ثبت نام بود و در همین راستا تلاش اعضای ستاد ثبت نام استان، تحقق ثبت نام مطلوب، عدالت‌محور و خانواده‌مدار با هدف تسهیلگری در ارائه خدمت، رضایت‌مندی حداکثری مردم و اجرای عدالت آموزشی است.

دبیر ستاد نظارت بر ثبت‌نام دانش‌آموزان استان ادامه داد: این کارگروه ویژه با سازماندهی گروه‌های نظارتی و استفاده حداکثری از ظرفیت استانی و منطقه‌ای ذیل ستاد ثبت نام، بازرسی حداکثری و نظارت مستمر بر فرآیند ثبت نام دانش آموزان استان سمنان را در اولویت کاری دارد.

وی از آمادگی اداره ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایت‌های آموزش و پرورش استان برای کمک به تسهیل در ثبت نام‌ها خبر داد و افزود: مسؤولان ستاد ثبت نام در شهرستان‌ها و مناطق آموزش و پرورش استان موظفند دستورالعمل ثبت نام را برای نیرو‌های تحت امر خود به خوبی تبیین کنند.

اسقایی از مدیران مدارس خواست تا با آگاهی از دستورالعمل‌ها و رعایت قوانین و مقررات ثبت نام، با صبر، حوصله، سعه صدر، تکریم ارباب‌رجوع و رعایت حقوق والدین و دانش‌آموزان پاسخگوی آن‌ها باشند.

او با تأکید بر ممنوعیت دریافت هرگونه وجه هنگام ثبت نام به‌جز مبالغ مربوط به بیمه و کتب درسی، گفت: حضور کادر اجرایی مدارس در فصل ثبت نام‌ها الزامی است.

وی ارائه خدمات به خانواده‌ها و دانش‌آموزان را وظیفه عوامل اجرایی مدارس دانست و بیان کرد: هرگونه اعمال شرط معدل در ثبت نام دانش‌آموزان ممنوع است.

رئیس اداره ارزیابی عملکرد آموزش و پرورش استان سمنان اضافه کرد: برگزاری آزمون و مصاحبه هنگام ثبت نام دانش‌آموزان به‌جز در مدارس خاص نیز ممنوعیت دارد.

برچسب ها: سمنان
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار