در آیینی با حضور رئیس کل دادگستری استان سمنان، مدیرکل پزشکی قانونی استان و ائمه جمعه سه شهر مهدیشهر، شهمیرزاد و درجزین، اداره پزشکی قانونی شهرستان مهدیشهر افتتاح و به بهره برداری رسید.
کد خبر: ۱۱۶۷۱۶۵
تاریخ انتشار: ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۲۳:۰۹ 15 May 2024

به گزارش تابناک سمنان، حجت‌الاسلام والمسلمین اکبری ۲۶ اردیبهشت در این آئین که با حضور ائمه جمعه مهدیشهر، شهمیرزاد، درجزین، معاونین قضایی دادگستری، دادستان مرکز استان، مدیرکل پزشکی قانونی استان و مسئولان قضایی و اجرایی شهرستان مهدیشهر ابرگزار شد با تبریک اعیاد دهه کرامت اظهار کرد: در آموزه‌های دینی خدمت به مردم وظیفه ارزشمندی عنوان می‌شود که در حد یک عبادت است.

رئیس کل دادگستری استان سمنان تصریح کرد: مردم عزیز کشور ما شایسته بهترین خدمت‌ها با کمترین هزینه هستند و بایستی برترین خدمات رسانی به آنان صورت پذیرد.

وی با اشاره به مأموریت‌های قو قضائیه به ویژه در دوره تحول و تعالی این قوه در سال‌های اخیر، افزود: ریاست قوه قضائیه تاکید دارند، خدمات رسانی تمامی بخش‌های دستگاه قضا به نحوه شایسته که زیبنده مردم است انجام و استقرار پزشکی قانونی مهدیشهر در همین راستا است.

رئیس کل دادگستری استان سمنان با اشاره به برخی از وظایف پزشکی قانونی تصریح کرد: استعلام‌های قضایی در مورد موضوعات مبتلا به این سازمان باید به صورت کارشناسی به مقامات قضایی و به موقع ارائه شود تا رسیدگی قضایی به بهترین نحو ممکن انجام شود.

وی با اشاره به برخی از ویژگی‌های کارشناسان پزشکی قانونی افزود: ایمان، تعهد، امانت دار بودن و همچنین تخصص، تجربه و عالم بودن لازمه اظهار نظر‌های مسئولان پزشکی قانونی است.

حجت الاسلام والمسلمین اکبری با اشاره به پرتردد بودن محور‌های مواصلاتی استان سمنان که بعضاً تصادف در آن رخ می‌دهد، عنوان کرد: مسئولان پزشکی قانونی استان بایستی دقت مضاعفی را داشته باشند و با کارشناسی‌های متقن دستگاه قضایی استان را در اجرای هرچه بهتر عدالت یاری کنند و با این اقدام از سودجویی‌های احتمالی جلوگیری شود.

برچسب ها: سمنان
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار