مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان سمنان گفت: اجتماع عظیم فرمانده مهدی با حضور خواننده سرود سلام فرمانده در آستان مقدس امامزاده اشرف (ع) سمنان برگزار می‌شود.
کد خبر: ۱۱۶۶۲۹۷
تاریخ انتشار: ۲۱ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۲۲:۴۶ 10 May 2024

به گزارش تابناک سمنان، حجت الاسلام والمسلمین ستار علیزاده ۲۰ اردیبهشت ماه با اعلام این خبر اظهار کرد: اجتماع عظیم فرمانده مهدی همزمان با ایام دهه کرامت با حضور ابوذر روحی خواننده سرود‌های سلام فرمانده، سلام فرمانده ۲ و فرمانده مهدی شنبه ۲۲ اردیبهشت ماه ساعت ١٧:١۵ با مشارکت امامزادگان و بقاع متبرکه شهرستان سمنان و ستاد بزرگداشت دهه کرامت شهرستان سمنان در آستان مقدس امامزاده اشرف (ع) سمنان برگزار می‌شود.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی اوقاف استان، وی با اشاره به اینکه این سرود مورد تفقد رهبر معظم انقلاب، استقبال خوب جهانی واقع شده و مبین تاثیرگذاری مکتب و فرهنگ انتظار مهدویت است، افزود: سرود سلام فرمانده از زمان اولین اجرا، به یک جریان جهانی و مکتب تبدیل شد و تاثیر زیادی بر تفکر افراد خصوصا نسل جوان و نوجوان و حتی کودکان گذاشت.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان سمنان تصریح کرد: با توجه به اثرگذاری این سرود به روی افراد و اقشار مختلف استقبال خوبی از این برنامه در سال گذشته شد و امسال نیز همزمان با دهه کرامت ویژه برنامه فرمانده مهدی شامل بازخوانی سرود‌های سلام فرمانده ۱، سلام فرمانده ۲ و فرمانده مهدی با اجرای خالق اثر حاج ابوذر روحی برگزار خواهد شد.

وی عنوان کرد: سرود انقلابی سلام فرمانده یک تفکر و نماد انقلابی و دینداری است که نشان از ارادت به امام زمان عجل الله است.

حجت الاسلام والمسلمین علیزاده تصریح کرد: سرود سلام فرمانده به خوبی نشان داد اگر باور‌های ناب در قالب هنر ارائه شود، سندی ماندگار خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه مخاطب این سرود، حضرت، ولی عصر (عج) بوده تاکید کرد: پیام بسیار مهم این سرود که فراتر از یک سلام بلکه یک منشور اعتقادی و عاطفی است به گوش همه جهانیان رسید.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان سمنان بیان کرد: در همه اجرا‌ها و در نقاط مختلف جهان، دیدیم که دهه نودی‌های هر شهر، با تیم کوچک اعزامی حاج ابوذر روحی همخوانی می‌کردند.

وی گفت: ان شاءالله این سرود‌ها یکی از نشانه‌های ظهور، پایان دادن به تبعیض‌ها، محرومیت‌ها و نجات محرومان باشد.

حجت الاسلام المسلمین علیزاده افزود: این سرود دارای نکات مهمی است و یکی از مهمترین این موضوعات، پیام نهفته در آن است که بار‌ها به شیوه‌های مختلف بیان شده و برای نخستین بار این جزئیات با شکلی هنرمندانه‌تر بیان شده که برای گوش‌های شنونده جذاب است و پس از شنیدن، به سادگی از ذهن شنونده فراموش نمی‌شود و این مسئله بسیار مهمی است که باید در خلق آثار مشابه مورد توجه قرار گیرد.

برچسب ها: سمنان
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار