رئیس پلیس فتا استان سمنان از عودت وجه ۸۰۰ میلیون ریالی شهروندی که از یک فروشنده دوره گرد خرید کرده بود، خبر داد.
کد خبر: ۱۱۶۵۵۸۷
تاریخ انتشار: ۱۶ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۲۰:۳۱ 05 May 2024

به گزارش تابناک سمنان، ️ سرهنگ فدائیان؛ رئیس پلیس فتا استان سمنان گفت: یکی از شهروندان با مراجعه به پلیس فتا اظهار کرد که ار فروشنده‌ای دوره گرد در مقابل مغازه عرضه گوشت خود یک عدد سنگ چاقو تیز کنی خریداری کرده است.
وی افزود: طبق اظهارات شاکی، فروشنده دوره گرد به بهانه اینکه دستگاه کارت خوان در خودرو در حال شارژ است کارت بانکی و رمز آن را شاکی اخذ کرده و پس از برداشت ۳ میلیون ریال، در فرصتی مناسب از کارت بانکی کپی گرفته و بعد از گذشت چند ساعت، مبلغ ۸۰۰ میلیون ریال از کارت قصاب برداشت کرده است.
سرهنگ فدائیان افزود: با هوشمندی و اقدام به موقع مهندسان سایبری پلیس فتا، با دستور قضایی حساب بانکی مذکور مسدود و وجه به حساب شاکی عودت داده شد.
سرهنگ فدائیان تاکید کرد: کاربران هنگام پرداخت و خرید، خودشان نسبت به کشیدن کارت عابر بانک در دستگاه کارت خوان اقدام و از افشای رمز آن در جمع دیگران خودداری کنند و همچنین برای خرید از فروشگاه‌های معتبر استفاده کرده و از تحویل کارت بانکی به فروشندگان سیار و کیوسک‌های میان راهی بپرهیزند.
رئیس پلیس فتا استان سمنان در انتها از شهروندان خواست در صورت مواجه شدن با موارد مشکوک و مجرمانه مراتب را از طریق سامانه فوریت‌های سایبری به شماره ۰۹۶۳۸۰ و یا سایت پلیس فتا به آدرس اینترنتی www.cyberpolice.gov.ir گزارش کنند.

طبق ماده ۱۳ قانون جرایم رایانه‌ای، هر گاه فردی به طور غیر مجاز از سامانه‌های رایانه‌ای یا مخابراتی با ارتکاب اعمالی از قبیل وارد کردن، تغییر، محو، ایجاد یا متوقف کردن داده‌ها یا مختل کردن سامانه، وجه یا مـال یا منفعت یا خدمات یا امتیازات مالی برای خود یا دیگری تحصیل کند، مجرم محسوب شده و مجازات متناسب برای آن درنظر گرفته شده است؛ لذا لازم است کاربران اینترنتی در خصوص کسب آگاهی از قوانین موجود در حوزه فضای مجازی توجه لازم را داشته باشند.

 
 
برچسب ها: سمنان
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار