عضو شورای عالی مجمع جهانی تقریب مذاهب در گردهمایی حجاج استان سمنان از حج به عنوان یک واجب نام برد که خدا آن را در تمام طول عمر انسان، یکبار واجب کرده است.
کد خبر: ۱۱۶۵۴۴۳
تاریخ انتشار: ۱۵ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۲۱:۰۱ 04 May 2024

به گزارش تابناک سمنان، آیت‌الله سید محمد حسینی شاهرودی ۱۵ اردیبهشت‌ماه در همایش بزرگ حجاج استان سمنان در مجموعه البرز شرقی شاهرود اظهار کرد: برائت از مشرکان از نکته‌های مهم حج است، برائت اصلی قرآنی است و ریشه در کلام الله مجید دارد و ما در سوره توبه که بسم الله نیز ندارد شاهد اتمام حجت خدای متعال با مشرکان و کافران هستیم.

وی ادامه داد: خدا به شدیدترین حالت مشرکان را در این سوره خطاب قرار می‌دهد، برائت از کفار و منافقان امروز همان مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیلی است که حجاج ایرانی شعار آن را سر می‌دهند.

این استاد حوزه با بیان اینکه حج، واجبی است که خدا آن را در تمام طول عمر انسان، یکبار واجب کرده است، تصریح کرد: حجاج باید با حضور قلب و تقوا که از ویژگی حجاج است، از فرصت تمتع بهره بگیرند، در واقع حجاج باید در سه مرحله، قبل از اعزام، حین حج و بعد از آن مسائلی را رعایت کنند که حسن خلق، تقوا و معنویات در زمره آن‌ها است.

حسینی شاهرودی با اشاره به اهمیت آمادگی برای حضور در آیین عبادی حج خاطرنشان کرد: بدون تقوا ارتباط با خدا میسر نیست، لذا حجاج قبل از اعزام به توبه بین خودشان و خدایشان بسیار عنایت داشته باشند و تلاش کنند که از کسانی که احیاناً حقی بر گردن شان دارند، حلالیت بطلبند همچنین توصیه شده که حجاج قبل از اعزام وصیت نامه خود را نیز بنویسند.

عضو مجلس خبرگان رهبری اضافه کرد: در حین حج، حضور قلب، حسن خلق، توجه به دیگر حجاج، مهربانی و ... مسائلی است که حجاج باید به آن توجه داشته باشند، حجاج همچنین توجه داشته باشند که باید با مال پاک به حج رفت.

برچسب ها: سمنان
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار