مدیرکل آموزش و پرورش استان سمنان از مولدسازی ۶۱ ملک آموزش و پرورش این استان خبر داد و گفت: فرآیند مولدسازی املاک مازاد، یک فرآیند طولانی است که بخش عمده این فرآیند توسط این اداره کل طی شده است.
کد خبر: ۱۱۶۴۸۱۷
تاریخ انتشار: ۱۰ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۲۲:۳۹ 29 April 2024

به گزارش تابناک سمنان، سیدجمال وزیری امروز (دهم اردیبهشت ماه) در آستانه روز معلم در نشست خبری، اظهار کرد: برای مولدسازی یک ملک ابتدا موضوع در کمیته مولدسازی اداره کل آموزشی بررسی می‌شود. سپس برای تصویب در استان به کمیسیون مولدسازی استانداری و در ادامه به کمیسیون مولدسازی وزارت آموزش و پرورش ارسال می‌شود. بعد از تصویب در این کمیسیون‌ها، پرونده به سازمان خصوصی‌سازی فرستاده می‌شود و در نهایت در حوزه معاون اول رئیس جمهوری بررسی و مجوز مولدسازی صادر و به اداره کل یا دستگاه مربوطه ابلاغ می‌شود.

وی با بیان اینکه مولدسازی به معنی فروش املاک نیست، ادامه داد: فروش ملک فقط یکی از گزینه‌هاست، در مولدسازی املاک گزینه‌های متعددی مانند تجاری‌سازی ملک، ایجاد ارزش افزوده، تهاتر، فروش، تغییر کاربری و ... وجود دارد و متناسب با ظرفیت ملک در ارتباط با آن تصمیم‌گیری می‌شود.

الزام آموزش و پرورش استان سمنان به کسب درآمد ۳۷۵ میلیارد تومانی از محل مولدسازی

مدیرکل آموزش و پرورش استان سمنان با بیان اینکه هر رقمی از محل مولدسازی به‌دست آید صرف مدرسه‌سازی خواهد شد، اظهار کرد: هزینه کسب‌شده از محل مولدسازی هر ملک در همان شهرستان هزینه خواهد شد. مولدسازی املاک در آموزش و پرورش مربوط به املاک و مدارس دولتی است و مدارس بدون سند، خیرساز و موقوفه‌ای به هیچ عنوان مولدسازی نخواهند شد.

وی با اشاره به سهمیه امسال آموزش و پرورش استان سمنان در حوزه مولدسازی، گفت: در سال ۱۴۰۳ باید ۳۷۵ میلیارد تومان از محل مولدسازی در آموزش و پرورش استان درآمد ایجاد شود که با اقداماتی انجام‌شده، میزان درآمد آموزش و پرورش استان از محل مولدسازی املاک از این رقم فراتر خواهد رفت.

اولین مرکز رفاهی بین راهی فرهنگیان کشور ساخته می‌شود

مدیرکل آموزش و پرورش استان سمنان از برنامه‌ریزی این استان برای راه‌اندازی اولین مرکز رفاهی بین راهی فرهنگیان کشور خبر داد و اظهار کرد: این پروژه در حاشیه محور ترانزیتی تهران مشهد و با هدف خدمات‌دهی به فرهنگیان کشور اجرا خواهد شد.

وی با اشاره به سفر اخیر وزیر آموزش و پرورش به استان از موافقت و استقبال وزیر از این پروژه خبر داد و گفت: اولین مرکز رفاهی بین راهی فرهنگیان کشور در امیرآباد دامغان راه‌اندازی می‌شود.

او همچنین از برنامه‌ریزی برای احداث مجموعه ورزشی سردار شهید سیدرضی موسوی خبر داد و افزود: این مجموعه ورزشی در سمنان راه‌اندازی خواهد شد. تا پیش از این، امکان میزبانی سمنان از رویداد‌های ورزش دانش‌آموزی وجود نداشت، با راه‌اندازی مجموعه ورزشی سردار شهید سیدرضی موسوی، زمینه برای میزبانی استان از رویداد‌های ورزشی ملی فراهم خواهد شد.

وزیری از پیش‌بینی اعتبار ۱۰ میلیارد تومانی برای این پروژه خبر داد و گفت: هفت میلیارد تومان از این اعتبار تامین و به‌تازگی به آموزش و پرورش استان تخصیص داده شده است.

وی از آغاز عملیات احداث این مجموعه و تخریب برخی بخش‌های قدیمی مجموعه خبر داد و اظهار کرد: بخش‌هایی از این مجموعه ورزشی مانند خوابگاه و سلف سرویس از قبل آماده بوده است. ضمن اینکه بخش‌هایی از مجموعه نیازمند بهسازی یا نیازمند خرید تجهیزات است.


رفع معضل کمبود معلم با استخدام ۵۰۰ نفر در سال جدید

وی گفت: قرار است بخشی از اعتبارات مورد نیاز برای ساخت این مجموعه ورزشی از محل اعتبارت نوسازی مدارس تامین و هزینه شود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان سمنان با اشاره به برنامه‌های این اداره کل برای جذب نیرو، اظهار کرد: آموزش و پرورش استان سمنان در آزمون‌های استخدامی امسال ۵۰۰ نیرو سهمیه دارد که جذب این نیرو‌ها برای سال تحصیلی ۱۴۰۳-۱۴۰۴ نهایی شده است. استخدام این تعداد نیرو، مشکل نیروی انسانی در آموزش و پرورش استان سمنان را حل می‌کند. برای سال تحصیلی آینده، مشکلی از نظر تامین معلم و نیروی انسانی نخواهیم داشت.

وی با اشاره به برخی کمبود‌ها در حوزه نیروی انسانی، افزود: آموزش و پرورش استان در این سال تحصیلی با اقداماتی که انجام داد، در قیاس با دیگر استان‌ها، مشکلی از نظر نیروی انسانی نداشت.

سمنان صاحب دهکده المپیک و اردوگاه کشوری می‌شود

وزیری از راه‌اندازی اولین دهکده المپیکی دانش‌آموزی در این استان خبر داد و بیان کرد: زمین بسیار بزرگی به این پروژه اختصاص یافته است و وزیر آموزش و پرورش در سفر اخیر خود به سمنان از محل پروژه دیدن و با احداث و جانمایی آن موافقت کرد. این دهکده المپیک در شهر جدید چلیم بین دو شهر سرخه و فیروزکوه ساخته خواهد شد.

وی از گرفتن موافقت ساخت اولین اردوگاه دانش‌آموزی در این استان خبر داد و اظهار کرد: قرار است امسال پنج اردوگاه کشوری در حوزه آموزش و پرورش ساخته شود که مجوز ساخت یکی از این اردوگاه‌های پنجگانه به استان سمنان اعطا شده است.

او همچنین از جانمایی این اردوگاه و بازدید اخیر وزیر آموزش و پرورش از آن خبر داد و گفت: قرار است که این اردوگاه در شهرستان مهدیشهر احداث شود.

وزیری به تلاش برای افزایش مدارس شاهد در این استان اشاره و بیان کرد: قرار است مجوز دو هنرستان شاهد به استان سمنان اعطا و برای سال تحصیلی آینده راه‌اندازی شود.

وی با بیان اینکه استان سمنان بدون هنرستان جوار صنعت و معدن است، اظهار کرد: با توجه به اینکه استان سمنان، صنایع و معادن متعددی دارد، راه‌اندازی این هنرستان‌ها امری ضروری است. این اداره کل در حال پیگیری راه‌اندازی چهار هنرستان جوار صنعت و جوار معدن است. امسال قطعاً دو هنرستان جوار صنعت و معدن در استان ایجاد خواهد شد.

وزیری از پیش‌بینی ده‌ها برنامه به‌مناسبت هفته معلم در این استان خبر داد و گفت: این برنامه‌ها در همه شهرستان‌ها و مناطق استان به‌طور متوازن برگزار خواهد شد.

وی اضافه کرد: حضور ۴۰ نفر از همکاران و معلمان استان در دیدار با رهبری معظم انقلاب، دیدار با نماینده، ولی فقیه در استان، برپایی میز خدمت، سخنرانی روسای آموزش و پرورش پیش از خطبه‌های نماز جمعه، تجلیل از معلمان برتر منطقه‌ای و استانی با حضور معاون وزیر، بزرگداشت مقام معلم، همایش پیاده‌روی خانوادگی، کوهنوری، مسابقات ورزشی، یادواره شهدای فرهنگی و شهدای دانش‌آموز، رونمایی از نشان بزرگداشت هفته معلم، دیدار با خانواده شهدای فرهنگی، تجلیل از پیشکسوتان آموزش و پرورش، برپایی نمایشگاه دستاورد‌های آموزش و پرورش استان و ... از جمله برنامه‌های هفته معلم در استان است.

برچسب ها: سمنان
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار