فرمانده انتظامی شهرستان سمنان از کشف ۵۰۰ گیلوگرم چوب تاغ قاچاق توسط ماموران کلانتری ۱۲ این شهرستان خبر داد.
کد خبر: ۱۱۶۴۸۱۵
تاریخ انتشار: ۱۰ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۲۲:۳۸ 29 April 2024

به گزارش تابناک سمنان، سرهنگ عباس عرب ۱۰ اردیبهشت ماه با اعلام این خبر اظهار کرد: در پی اعلام منابع و مخبرین مبنی بر عبور یک دستگاه خودروی سمند حامل مقادیر زیادی چوب تاغ بلافاصله ماموران کلانتری ۱۲ به محل اعلامی اعزام شدند.

وی افزود: ماموران با اجرای طرح مهار، موفق شدند این خودرو را در پل جهاد سمنان شناسایی کرده و به آن دستور ایست دادند، اما راننده خودرو با بی توجهی به علایم هشدار پلیس اقدام به فرار کرد.

سرهنگ عرب با اشاره به اینکه سرانجام پس از تعقیب و گریز کوتاه با مهارت گشت کلانتری، خودروی حامل چوب قاچاق متوقف و در بازرسی از آن ۵۰۰ کیلوگرم چوب تاغ کشف شد.
وی از دستگیری راننده خودرو خبر داد و یادآوری کرد: در همین ارتباط پرونده‌ای تشکیل و متخلف به مراجع قضایی معرفی شد.

فرمانده انتظامی شهرستان سمنان از تحویل چوب‌های کشف شده به اداره منابع طبیعی شهرستان سمنان خبر داد و تاکید کرد: پلیس برای حفظ و توسعه منابع ملی با اقتدار مقابل متخلفان و سودجویان خواهد ایستاد.
به گزارش ایسنا-تاغ‌زار‌های جنوب استان سمنان عمدتاً از جنگل‌های دست کاشت بوده و نقش مهمی در زندگی مردم حاشیه کویر و خصوصا روستا‌های کویری جنوب شهرستان‌های گرمسار، آرادان، سرخه، سمنان، شاهرود، دامغان و میامی دارند. با وجود اینکه امروزه مساحت تاغ‌زار‌های دست‌کاشت در استان سمنان با تلاش منابع طبیعی استان در پنج-شش دهه گذشته از ۱۳۰ هزار هکتار نیز گذشته است، اما هر ساله قاچاقچیان چوب با قطع برخی از این درختچه ها، آسیب‌های جبران ناپذیری به این درختچه‌های کویری می‌زنند.

برچسب ها: سمنان
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار