رئیس شورای وحدت استان سمنان ضمن دعوت از عموم مردم این استان برای حضور در آیین استقبال از رئیس دولت سیزدهم گفت: استان سمنان از پتانسیل بالایی در حوزه‌های صنعت، معدن و کشاورزی برخوردار است و با توجه به کمبود جدی منابع آبی، حل این معضل می‌تواند به جهش تولید در این استان بیانجامد.
کد خبر: ۱۱۶۳۰۷۹
تاریخ انتشار: ۲۹ فروردين ۱۴۰۳ - ۲۱:۵۹ 17 April 2024

به گزارش تابناک سمنان، حجت‌الاسلام و المسلمین حسینعلی قدرتی ۲۹ فروردین ماه در آستانه سفر ریاست جمهوری به استان سمنان اظهار کرد: استان سمنان فردا میزبان رئیس جمهور و اعضای دولت خواهد بود و با توجه به سبقه ولایی و مذهبی مردم استان سمنان، استقبال شایسته‌ای از ریاست محترم جمهوری و تیم همراه ایشان به عمل خواهد آمد.

وی با اشاره به تلاش‌های دولتمردان برای حل مشکلات کشور تصریح کرد: همه مردم باید به پاس خدمات دولت سیزدهم در استقبال با شکوه از ریاست جمهور شرکت کنند.

رئیس شورای وحدت استان سمنان تاکید کرد: مردم ولایت مدار و شهید پرور استان سمنان به پاس زحمات ارزشمند رئیس جمهور مردمی استقبال باشکوه، درخور شان و مثال زدنی در این دور سفر از ایشان به عمل خواهند آورد.

وی با اشاره به اینکه مردم استان همواره حامی نظام بودند، عنوان کرد: برای این امر می‌توان به مصادیقی از جمله برتری استان در اعزام به جبهه‌ها، ایثار و شهادت، نوعدوستی و مسائل فرهنگی اشاره کرد و این روحیات انقلابی باعث می‌شود استان در تمام صحنه‌های انقلاب خوش بدرخشد.

حجت الاسلام والمسلمین قدرتی گفت: مردم غیور استان ضمن استقبال گسترده از رئیس جمهور عزیز و هیئت همراه به واسطه حضورشان در استان بین الحرمین، رسم مهمان نوازی را در حق مهمانان خود به‌جا می‌آورند.

وی افزود: مردم استان کویری سمنان، با وجود سه مشکل اساسی نقش موثری در بخش‌های صنعت، کشاورزی و معدن دارند در سال‌های اخیر به خوبی توانسته‌اند در حوزه‌های تولید و اشتغال خدمات شایانی به دولتمردان ارائه کنند و اکنون خواسته آن‌ها از رئیس جمهوری این است که با حل نمودن این سه مشکل، زمینه تحقق بیشتر منویات رهبر معظم انقلاب در خصوص تحقق شعار سال را فراهم کنند.

رئیس شورای وحدت استان سمنان، آب را یکی از مشکلات اساسی استان برشمرد و تاکید کرد: این مهم همواره، در دولت‌های مختلف طی ۴۵ سال گذشته توسط بزرگان و اقشار مختلف مطرح شده که امیدواریم به دست با کفایت دولتمردان دولت سیزدهم حل شود.

وی ادامه داد: با اطمینان می‌توان گفت اگر مشکل آب در استان حل شود، جهش قابل توجهی در حوزه‌های تولیدات صنعتی و کشاورزی استان صورت خواهد گرفت که منجر به ایجاد اشتغال قابل توجهی نیز خواهد شد.

ضرورت بازنگری در جانمایی جاده حرم تا حرم

حجت الاسلام والمسلمین قدرتی عنوان کرد: با توجه به اینکه حدود ۷۰۰ کیلومتر از مسیر تردد زائرین حضرت علی بن موسی الرضا علیه آلاف التحیة والثنا از استان سمنان عبور می‌کند، افتخار میزبانی بیش از ۲۰ میلیون زائر در طول سال نصیب استان سمنان می‌شود.

رئیس شورای وحدت استان سمنان افزود: با وجود این تعداد زائر در طول سال متاسفانه جاده‌های استان از کیفیت مطلوبی برخوردار نبوده و در طول سال شاهد تصادفات متعددی در جاده‌های استان هستیم که بعضاً منجر به فوت، قطع عضو و صدمات دیگر به هم‌وطنانمان می‌شود.

وی اظهار کرد: این امر می‌طلبید که نسبت به اصلاح جاده‌ها اقدام شود، از این رو احداث آزادراه حرم تا حرم در سال‌های اخیر در دستور کار قرار گرفت که مردم استان در این خصوص انتظار دارند تا بازبینی در مسیر جاده‌ها صورت گیرد، زیرا در طرح فعلی، جاده فاصله زیادی از شهر‌ها دارد و این امر ارتباط مسافران و زائران را با شهر‌ها قطع می‌کند.

رئیس شورای وحدت استان سمنان ادامه داد: با این اوصاف، اجرای طرح حرم تا حرم، نه تنها به ظرفیت‌های اقتصادی فعلی استان اضافه نمی‌کند، بلکه همین مقدار رونق اقتصادی حاصل از تردد زائران در شهر‌ها نیز پس از تکمیل پروژه از بین می‌رود.

وی عنوان کرد: انتظار مردم از دولت مردمی سیزدهم تسریع در اصلاح پروژه و تکمیل آزادراه حرم تا حرم به منظور افزایش ضریب ایمنی زائرین در جاده‌ها است.

حجت الاسلام والمسلمین قدرتی تصریح کرد: همانگونه که همه شاهد بودیم دولت سیزدهم یکی از مردمی‌ترین دولت‌ها از بتدای انقلاب بود به گونه‌ای که رهبری با وجود حمایت‌هایی که از همه دولت‌ها داشتند، بهترین تعبیر را خصوص زحمات رئیس دولت سیزدهم و دولتمردان این دولت به عمل آوردند.

وی افزود: این امر وظیفه دولت سیزدهم را در خصوص حل و فصل مشکلات مردم بیشتر کرده و توقع مردم نیز از دولت آیت الله رئیسی به واسطه این تمجید مقام معظم رهبری سنگین‌تر است و لازم است در خصوص رفع مشکلات اقتصادی مردم اقدامات جدی تری صورت گیرد.

رئیس شورای وحدت استان بر لزوم پاسخگویی به مطالبات مردم تاکید و خاطرنشان کرد: حل مشکل معیشتی مردم به افزایش وحدت و یکپارچگی آن‌ها کمک خواهد کرد.

برچسب ها: سمنان
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار