رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان گفت: خوشبختانه چهار روز نخست طرح نوروزی در محور‌های این استان بدون تلفات جاده‌ای سپری شده است.
کد خبر: ۱۱۵۹۴۹۴
تاریخ انتشار: ۲۸ اسفند ۱۴۰۲ - ۲۱:۱۹ 18 March 2024

به گزارش تابناک سمنان، پژمان قرائیان امروز، ۲۸ اسفندماه در گفتگو با خبرنگاران اظهار کرد: پس از گذشت چهار روز از طرح نوروزی تا صبح امروز ۱۰ هزار و ۳۱۵ مورد مراجعه به اورژانس این استان انجام شده است که ۹ هزار و ۲۵۹ نفر آن‌ها به صورت سرپایی درمان و یک هزار و ۵۶ نفر نیز بستری شدند.

وی با بیان اینکه ۸۰ مورد از بستری‌ها مربوط به سوانح جاده‌ای این چهار روز بودند تصریح کرد: خوشبختانه طی این چهار روز آغازی طرح هیچ مورد فوتی در سوانح رانندگی استان نداشتیم.

مدیریت حوادث دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان با بیان اینکه ۱۰ هزار و ۲۳۵ نفر از بیماران مراجعه کننده غیرتصادفی بودند ادامه داد: ۱۶ مورد فوتی در موارد غیرتصادفی در این چهار روز در اورژانس‌های استان گزارش شده است.

رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان از انجام ۴۹۹ ماموریت توسط اورژانس ۱۱۵ در این چهار روزه خبر داد و افزود: ۳۰۷ مورد از این ماموریت‌ها در حوزه شهری و ۱۹۲ مورد در حوزه جاده‌ای بوده است.

وی با بیان اینکه ۱۰۰ ماموریت از ماموریت‌های اورژانس در این چهار روزه مربوط به تصادفات جاده‌ای بوده است، گفت: ۳۹۹ ماموریت غیرتصادفی نیز توسط همکاران ما در اورژانس پیش بیمارستانی طی این چند روز انجام شده است.

وی آمار کل مصدومان این چهار روزه را ۴۹۰ اعلام و خاطرنشان کرد: ۱۳۴ مورد از این مصدومان مربوط به حوادث ترافیکی بوده است.

قرائیان از انجام هفت هزار و ۸۷۵ ماموریت از سوی اورژانس پیش بیمارستانی استان در ۱۱ ماهه امسال خبر داد و افزود: ۳ هزار و ۹۰۰ مورد از این ماموریت‌ها جاده‌ای و مابقی در حوزه شهری انجام شده است.

برچسب ها: سمنان
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار