مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان سمنان از آمادگی استان برای اسکان ۵۰ هزارنفر شبانه در ایام نوروز خبرداد.
کد خبر: ۱۱۵۹۴۹۰
تاریخ انتشار: ۲۸ اسفند ۱۴۰۲ - ۲۱:۱۷ 18 March 2024

به گزارش تابناک سمنان، امیر کرم زاده ۲۸ اسفندماه با اعلام این خبر افزود: در سال گذشته ظرفیت رسمی اقامتی ما در استان سمنان ۷ هزار نفر بوده است، اما در سال جاری به بیش از ۱۰هزار نفر افزایش‌یافته است و در حوزه اسکان غیررسمی نیز ما توان اقامت بیش از ۲۰ هزار نفر را در استان داریم و با احتساب ظرفیت اسکان اضطراری ۱۸ هزاری نفری شهرداری‌ها و ستاد بحران، در این ایام آمادگی برای اسکان ۵۰ هزارنفر شب را در استان سمنان داریم.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان سمنان افزود: برای اسکان مسافران و زائران، یک هزار و ۱۰۶ کلاس و ۱۳۲ مدرسه توسط آموزش‌وپرورش، ۱۲ زائرسرا توسط اوقاف و امور خیریه و ۲۵۵ واحد تأسیسات گردشگری اقامتی ازجمله هتل، اقامتگاه سنتی، اقامتگاه بوم‌گردی، مهمان‌پذیر، خانه مسافر در ایام نوروز ۱۴۰۳ برای ارائه خدمات اقامتی در استان سمنان فعال است.

کرم زاده با اشاره به آمار مسافران و زائران از ابتدای شروع ستاد خدمات سفر نوروز ۱۴۰۳ گفت: از تاریخ ۲۴ اسفندماه تا ۲۷ اسفندماه ۱۴۰۲، ۱۶۱ هزار خودرو وارد استان سمنان شده است و در حدود ۶ هزار نفر اقامت رسمی در استان داشته‌اند که ۱۷ نفر آن گردشگر خارجی بوده‌اند.

او افزود: در راستای ارائه خدمات و راهنمایی گردشگران، مسافران و زائران، ۷۴ پایگاه اطلاع‌رسانی در سطح استان توسط اداره میراث فرهنگی، هلال‌احمر، شهرداری‌ها و نیرو انتظامی در مبادی شهر‌ها ایجادشده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان سمنان گفت: در استقبال از بهار ۲۷ موزه در استان سمنان شامل موزه‌های مردم‌شناسی، موزه آب، موزه‌های خصوصی و موزه‌های تاریخی و طبیعی میزبان گردشگران و مسافران در استان سمنان هستند.

کرم زاده افزود: برای ایجاد شورونشاط اجتماعی و معرفی آئین‌ها و سنت‌های استان سمنان، ۲۰ نوروزگاه در سراسر استان با برنامه‌های آئینی، موسیقی محلی، نوروزخوانی و … مشغول به اجرای برنامه‌های متنوع گردشگری و فرهنگی است.

او ضمن اشاره به ۶ برابر شدن تعداد فروشگاه‌های صنایع‌دستی در استان سمنان در سال ۱۴۰۲ نسبت به سال گذشته گفت: در نوروز ۱۴۰۳، ۱۸ فروشگاه صنایع‌دستی و ۱۵ نمایشگاه صنایع‌دستی با ۲۰۰ غرفه در ورودی شهرها، درون شهرها، برخی هتل‌ها و نوروزگاه‌ها در ایام نوروز دایر است که ضمن معرفی و عرضه محصولات صنایع‌دستی استان رونق اقتصادی را برای هنرمندان به همراه دارد.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان سمنان افزود: وجود ۶۹ روستای هدف گردشگری و منطقه نمونه گردشگری یکی از نکات قوت گردشگری استان سمنان است که در طی این مدت توجه گردشگران و مسافران را به خود جلب کرده است.

کرم زاده در پایان در تشریح عملکرد ستاد خدمات سفر سال ۱۴۰۲ گفت: در سالی که گذشت ستاد خدمات سفر استان با ۱۵ کمیته فعال و ۳۰ جلسه، ۳۶۰ مصوبه برای خدمت‌رسانی به زائران، مسافران و گردشگران در استان سمنان داشته است.

برچسب ها: سمنان
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار