دوربین‌های نظارت تصویری جاده‌ای سمنان افزایش می‌یابد

سرپرست مرکز مدیریت راه‌های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان سمنان از افزایش تعداد دوربین‌های نظارت تصویری در محورهای مواصلاتی این استان خبر داد.
کد خبر: ۱۱۳۹۰۳۴
تاریخ انتشار: ۲۹ آبان ۱۴۰۲ - ۲۳:۳۱ 20 November 2023

به گزارش تابناک سمنان، مهدی مقیمی، سرپرست مرکز مدیریت راه‌های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان سمنان از افزایش تعداد دوربین‌های نظارت تصویری در جاده‌های این استان خبر داد.

وی با اشاره به اهمیت ارتقای سامانه‌های هوشمند حمل و نقل جاده‌ای اظهار کرد: نظارت و رصد برخط وضع ترافیکی و جوی جاده‌های استان سمنان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است؛ به همین دلیل استفاده از دوربین‌های نظارتی سبب ارائه خدمت‌رسانی بهتر و آسان‌تر در مواقع ضروری به کاربران جاده‌ای می‌شود.

سرپرست مرکز مدیریت راه‌های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان سمنان ادامه داد: اغلب نقاط تعیین‌شده در این استان در مناطق مهم ازجمله گردنه‌ها، نقاط مه‌گیر و دارای شرایط خاص جوی و نقاط پرحادثه است.

مقیمی عنوان کرد: هم‌اکنون ۲۷ دستگاه دوربین نظارت تصویری در محور‌های مواصلاتی استان سمنان فعال است و در آینده نزدیک با راه‌اندازی هشت سامانه نظارت تصویری جدید تعداد کل دوربین‌های نظارت تصویری جاده‌ای استان به ۳۵ دستگاه افزایش خواهد یافت.

وی گفت: جایگزینی و به‌روزرسانی دوربین‌های نظارت تصویری قدیمی استان سمنان نیز در دستور کار قرار دارد که با برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده طی سال جاری، ۱۶ دستگاه از دوربین‌های نظارت تصویری جاده‌ای استان با دوربین‌های جدید جایگزین خواهد شد.

سرپرست مرکز مدیریت راه‌های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان سمنان خاطرنشان کرد: با توجه به قابلیت‌های فراوان سامانه ۱۴۱، کاربران جاده‌ای می‌توانند ضمن رصد وضع ترافیکی، تغییرات آب و هوایی، انسداد راه‌ها، تصاویر دوربین‌های نظارت تصویری و. را از طریق نرم‌افزار و سایت ۱۴۱ مشاهده کنند.

اشتراک گذاری
نظر شما
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
آخرین اخبار