وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: در راستای اجرای برنامه هفتم توسعه، تمام منازل مسکونی به فیبر نوری مجهز می‌شوند و این امر سرعت اینترنت را تا ۱۰۰ برابر افزایش می‌دهد.
کد خبر: ۱۱۳۶۰۱۹
تاریخ انتشار: ۱۳ آبان ۱۴۰۲ - ۲۱:۳۰ 04 November 2023

به گزارش تابناک سمنان، عیسی زارع‌پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در نشستی با عباس گلرو، نماینده مردم سمنان، مهدی‌شهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: آرزوی ما این است که هیچ نقطه‌ای از خاک جمهوری اسلامی ایران بدون پوشش و بدون دسترسی به شبکه ارتباطی نباشد و به فضل الهی، تا آخر امسال تمام روستا‌های بالای ۲۰ خانوار را به شبکه ارتباطی متصل خواهیم کرد.

وی ادامه داد: پروژه بزرگ بعدی که در کشور اجرا می‌شود، شبکه فیبر نوری است و در مجلس شورای اسلامی نیز این امر تصویب و اختیارات لازم به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات داده شد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ادامه داد: در راستای اجرای برنامه هفتم توسعه، تمام منازل مسکونی مردم را از طریق فیبر نوری به شبکه ارتباطی متصل خواهیم کرد و این امر سرعت اینترنت را تا ۱۰۰ برابر افزایش می‌دهد.

زارع‌پور بیان کرد: هم‌اکنون سرعت اینترنت در کشور ۱۲ مگابیت بر ثانیه است که با اجرای شبکه فیبر نوری تا ۹۵۰ مگابیت بر ثانیه افزایش می‌یابد و این انقلابی در شبکه ارتباطی ایجاد خواهد کرد.

وی با بیان اینکه فیبر نوری زیرساخت توسعه کشور در سه چهار دهه آینده محسوب می‌شود و همه اقدامات بر بستر فیبر نوری رخ می‌دهد، گفت: ایران اسلامی در آینده به شبکه پرسرعت، باکیفیت و امن به‌طور جدی نیاز دارد و فیبر نوری تنها راه است و کشور را برای ۵۰ سال آینده بیمه می‌کند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: امیدواریم تقویت شبکه فیبر نوری از استان سمنان و با همت همگانی همه مسؤولان آغاز شود.

برچسب ها: سمنان
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار