اجلاسیه بین‌المللی «مجاهدان در غربت» به‌زودی در جوار بارگاه ملکوتی امام رضا (ع) و با حضور شخصیت‌های جهان اسلام برگزار می‌شود.
کد خبر: ۱۱۲۷۶۵۹
تاریخ انتشار: ۳۱ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۸:۰۱ 22 September 2023

به گزارش تابناک سمنان، سیدمحمدرضا هاشمی، استاندار سمنان اظهار کرد: هشتمین اجلاسیه «مجاهدان در غربت» در شب شهادت امام رضا (ع) در شهرستان دامغان برگزار شد. این اقدام برای نخستین بار از یکی از روستا‌های دامغان آغاز شد و امروز به سطح بین‌المللی رسیده است.

وی تصریح کرد: آن زمان، تعداد اندکی از جوانان روستا این اجلاسیه را برای نخستین بار برگزار کردند و سال به سال برگزاری اجلاسیه مجاهدان در غربت گسترده‌تر شد و امروز تا فراتر از مرز‌های جغرافیایی جمهوری اسلامی ایران توسعه پیدا کرده است.

استاندار سمنان ادامه داد: هشتمین اجلاسیه مجاهدان در غربت را با حضور شخصیت‌های جهان اسلام در دامغان شاهد بودیم و یکی از بزرگ‌ترین شخصیت‌های اسلامی که افتخاری برای استان سمنان و شهرستان دامغان است، یعنی آیت‌الله «سیدعیسی طباطبایی» نیز در این همایش حضور داشت.
هاشمی تصریح کرد: در کلام زیبای رهبر معظم انقلاب اسلامی به خلوص و تدبر آیت‌الله طباطبایی اشاره شده است و سیدحسن نصرالله نیز گفته که او حق بزرگی بر گردن ملت لبنان دارد. همچنین در نامه‌ای که سردار دل‌ها، حاج قاسم سلیمانی به محضر آیت‌الله طباطبایی مرقوم فرمود، نوشت که ایشان حریص در خدمت و تلاش برای مردم هستند.

وی گفت: شخصیت‌های مهم در وصف آیت‌الله طباطبایی نکاتی را بیان فرمودند که شأن والای او را نشان می‌دهد. آیت‌الله طباطبایی انسانی است که در کشور لبنان بسیار نقش‌آفرینی کرده و اینک شاهد تجلیل بزرگان از شخصیت والای این عالم اسلامی هستیم.

استاندار سمنان بیان کرد: برگزاری هشتمین اجلاسیه مجاهدان در غربت مقدمه‌ای برای این خواهد بود که این همایش را به‌زودی در جوار بارگاه ملکوتی امام رضا (ع) نیز با گستردگی بیشتر و با حضور شخصیت‌های کشوری، لشکری و جهان اسلام برگزار کنیم.

هاشمی تصریح کرد: در اجلاسیه اخیر در دامغان، شماری از سفرای کشور‌های اسلامی، اندیشمندان جهان اسلام، مدیران لشکری و کشوری و مدیران استان سمنان حضور داشتند و این همایش به‌خوبی برگزار شد.

امروز چشم امید جهان اسلام به مقاومت است

وی افزود: امروز خداوند متعال را سپاسگزاریم که محور مقاومت در معادلات سیاسی و حتی نظامی در منطقه بسیار تأثیرگذار است.

استاندار سمنان تصریح کرد: امروز چشم امید جهان اسلام به مقاومت است و محور مقاومت مورد تأیید همه آزادی‌خواهان جهان قرار دارد.

هاشمی ادامه داد: در برهه کنونی، هر جایی که حقی از مظلومی ضایع شود، نیرو‌های مقاومت نقش‌آفرینی کرده و مقابل ظالمان عالم می‌ایستند.

وی گفت: سیدالشهدای مقاومت، سردار دل‌ها، حاج قاسم سلیمانی بود که به‌خوبی در جبهه مقاومت نقش‌آفرینی کرد.

استاندار سمنان ادامه داد: امروز با تلاش‌های سربازان جبهه مقاومت، بارقه‌های امید را در جهان اسلام و حتی برای کسانی که در سراسر دنیا آزادیخواه هستند، شاهد هستیم.

هاشمی گفت: در کشور‌هایی که در قالب آزادی‌خواهی به دنبال عدالت هستند، مقاومت به‌خوبی پیش می‌رود و بسیار در تحولات منطقه نقش‌آفرینی کرده است.

وی تصریح کرد: جبهه مقاومت امروز رژیم غاصب صهیونیستی را به‌عنوان غده‌ای سرطانی در جهان به زانو درآورده است و امیدواریم همه این توفیقات زمینه‌ساز ظهور امام زمان (عج) باشد.

برچسب ها: سمنان
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار