اعضای کودک و نوجوان مراکز فرهنگی هنری کانون پرورش فکری استان سمنان در راستای طرح مشترک «یاوران برق» با راهکارهای درست مصرف برق آشنا شدند.
کد خبر: ۱۱۲۶۵۲۲
تاریخ انتشار: ۲۴ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۶:۴۹ 15 September 2023

به گزارش تابناک سمنان، اعضای کودک و نوجوان مراکز فرهنگی هنری کانون پرورش فکری استان سمنان در راستای طرح مشترک «یاوران برق» با راهکار‌های درست مصرف برق آشنا شدند.

طرح یاوران برق با مشارکت شرکت توزیع برق استان سمنان، تابستان ۱۴۰۲ در مراکز فرهنگی هنری کانون پرورش فکری میامی، شماره یک شاهرود، شماره یک دامغان، مهدی‌شهر، سرخه و آرادان اجرا شد و اعضای کودک و نوجوان در کارگاه‌های آموزشی با حضور کارشناسان این شرکت با راهکار‌های مصرف درست انرژی آشنا شدند.

ویژه‌برنامه «من هم صرفه‌جویی می‌کنم» با دعوت از کارشناسان اداره برق شهرستان میامی در اردوی تفریحی و فرهنگی اعضای کودک و نوجوان مرکز فرهنگی هنری کانون میامی در تفرجگاه سه‌چنار برگزار شد.

همچنین از سوی کارشناسان در زمینه چرایی و چگونگی صرفه‌جویی، ساعت‌های پیک اوج مصرف برق، چگونگی استفاده از وسایل برقی، خطر‌های وسایل برقی، کابل‌ها و تیر‌های برق و ... مطالبی بیان و به تمام اعضا یک جلد کتاب اهدا شد.

طرح آموزشی یاوران برق با حضور محبوبه رمضانی، کارشناس شرکت توزیع برق شهرستان دامغان با هدف آشنایی ۴۰ عضو دختر نوجوان و نونهال در مرکز فرهنگی هنری شماره یک کانون دامغان، برگزار شد و مخاطبان کودک و نوجوان با راه‌های صرفه‌جویی در مصرف انرژی، راهکار‌های مفید برای کاهش هزینه برق مصرفی خانگی، چگونگی تولید برق سبز و ... آشنا شدند.

همچنین از نکته‌های بیان‌شده، مسابقه‌ای اجرا و از اعضایی که کامل‌ترین پاسخ را دادند، با اهدای جایزه تجلیل شد.

طرح آموزشی یاوران برق با حضور امیر عسگری و جواد شرفیه کارشناسان شرکت توزیع برق مهدی‌شهر با هدف آشنایی اعضای مرکز فرهنگی هنری کانون پرورش فکری این شهرستان با راه‌های صرفه‌جویی در مصرف انرژی و چگونگی تولید برق و ... برگزار شد.

علاوه بر آموزش‌های حضوری در مراکز فرهنگی هنری شماره یک شاهرود، سرخه و آرادان نیز مقرر شد تا به‌منظور بهره‌گیری از ظرفیت‌های هنری، فراخوان نقاشی با موضوع مدیریت مصرف و ایمنی در برق با هماهنگی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، برگزار و از برگزیدگان آثار برتر تجلیل شود.

برچسب ها: سمنان
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار