مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای سمنان گفت: پیگیری نصب کنتور هوشمند روی تمام چاه‌های آب در استان سمنان به جد در حال انجام است.
کد خبر: ۱۱۲۶۲۶۲
تاریخ انتشار: ۲۲ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۷:۱۶ 13 September 2023

به گزارش تابناک سمنان و به نقل از خبرگزاری فارس، محسن عسکری، مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای سمنان ظهر امروز در پنجمین جلسه کمیته راهبری طرح احیا و تعادل‌بخشی که با حضور مدیران منابع آب شهرستان‌ها و همچنین معاون حفاظت و بهره‌برداری این شرکت برگزار شد، اظهار کرد: باید تمام چاه‌ها مجهز به کنتور هوشمند شوند و مشکل کنتور‌های معیوب نیز باید در اسرع وقت احصا و رفع شود.

وی با بیان اینکه بیشترین مصرف آب در بخش کشاورزی است، تصریح کرد: باید تلاش شود همه چاه‌های کشاورزی به کنتور هوشمند مجهز شود؛ از مدیران منابع آب شهرستان‌ها می‌خواهیم تا این مهم را پیگیری کنند.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای سمنان با بیان اینکه استان سمنان چندین سال متوالی با خشک‌سالی روبه‌رو بوده است و در حال حاضر سفره‌های آب زیرزمینی در وضع مناسبی نیستند، بر ضرورت اتخاذ برنامه‌ریزی مناسب برای حفظ منابع آب در اختیار با اجرای طرح‌های احیا و تعادل‌بخشی تأکید کرد.

عسکری با بیان اینکه باید لزوم حفظ منابع آب زیرزمینی باید به‌خوبی برای مردم و به‌ویژه کشاورزان تبیین شود، گفت: باید نگرانی از وضع سفره‌های آب زیرزمینی و همچنین آینده کشاورزی به‌خوبی برای مردم بیان شود.

وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر ابراز رضایت ایشان از عملکرد دولت و تعامل مناسب با مردم گفت: این فرمایشات معظم‌له رسالت ما را سنگین‌تر می‌کند.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای سمنان با بیان اینکه امسال تابستان بسیار سختی را گذراندیم، افزود: اگر همراهی مردم و تعامل با آنان نبود قطعاً با تنش مواجه می‌شدیم.

عسکری با اشاره به اینکه در استان سمنان و در هفته دولت بازار آب در سمنان راه‌اندازی شد، گفت: بازار آب پروژه‌ای بسیار مفید در راستای مدیریت منابع آبی است.

وی از مدیران منابع آب شهرستان‌های استان سمنان خواست تا زمینه راه‌اندازی بازار آب را در شهرستان تحت مدیریت خود فراهم کنند.

برچسب ها: سمنان
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار