تاکید رئیس کل دادگستری ‌سمنان بر لزوم تسریع در رسیدگی به پرونده‌های کثیرالشاکی

رئیس کل دادگستری استان با اشاره به وجود برخی پرونده‌های کثیر الشاکی گفت: در رسیدگی به این نوع پروند‌ها باید نهایت سرعت، دقت و رعایت موازین قانونی را به کار بست تا در کمترین زمان ممکن احقاق حق صورت پذیرد.
کد خبر: ۱۱۷۴۰۱۳
تاریخ انتشار: ۱۲ تير ۱۴۰۳ - ۲۳:۱۳ 02 July 2024

به گزارش تابناک سمنان، حجت الاسلام و المسلمین محمدصادق اکبری، رئیس کل دادگستری استان سمنان ۱۲ تیرماه در بازدید از دادسرای عمومی و انقلاب و دادگاه‌های عمومی مرکز استان سمنان که با حضور شورای معاونین دادگستری استان، دادستان و رئیس کل محاکم عمومی و انقلاب مرکز استان و برخی از مسئولان قضایی برگزار شد، ضمن بررسی فرآیند‌های خدمت رسانی به مردم در این محاکم قضایی اظهار کرد: مهمترین هدف دستگاه قضایی احقاق حق و چشانیدن طعم عدالت به مردم در سریع‌ترین زمان ممکن است و مادامی که مردم این را احساس کنند میزان رضایت‌مندی آنان از دستگاه قضایی خود به خود افزایش می‌یابد.

رئیس کل دادگستری استان سمنان بر ضرورت رسیدگی سریع‌تر به پرونده‌های کثیرالشاکی تاکید و خاطرنشان کرد: حرکت بر مدار و مسیر تعیین شده در برنامه‌های عملیاتی موجود در سند تحول و تعالی قضایی امری ضروری است.

رئیس کل دادگستری استان سمنان افزود: یکی از مطالبات دائمی مقام معظم رهبری و ریاست قوه قضاییه، حفظ کرامت ارباب رجوع و تلاش برای افزایش میزان رضایت‌مندی مردم از نحوه ارائه خدمات رسانی در دستگاه قضایی است که در سند تحول و تعالی قضایی بر آن تاکید فراوان شده و همواره از مهم‌ترین وظایف کارگزاران دستگاه قضایی به‌شمار می‌آید.

حجت الاسلام و المسلمین اکبری با تقدیر از زحمات کادر قضایی و اداری این بخش قضایی گفت: مهمترین هدف دستگاه قضایی احقاق حق و چشانیدن طعم عدالت به مردم در سریع‌ترین زمان ممکن است و تا زمانی که مردم این مهم را احساس نکنند، رضایت مندی آنان افزایش نمی‌یابد.
وی با اشاره به تلاش برای بهبود روند اطاله دادرسی ها، سرعت عمل دستگاه قضایی در پرونده‌ها را مهم خواند و اضافه کرد: لازمه این امر این است که خدمات رسانی و فرآیند تحقیق و رسیدگی و صدور آراء و اجرای احکام در نهایت سرعت و دقت انجام شود.

رئیس کل دادگستری استان سمنان با اشاره به مزیت‌های صدور حکم در زمان مناسب تاکید کرد: چشانیدن واقعی مزه عدالت به اصحاب دعوی و خصوصاً محکوم له با اجرای به موقع و به هنگام حکم صادره صورت می‌پذیرد.

حجت الاسلام والمسلمین اکبری، برنظم و انضباط کاری و لزوم ساماندهی پرونده‌های اجرای احکام کیفری و مدنی مطابق دستورالعمل ابلاغی، تاکید و تصریح کرد: همکاران قضایی باید بدانند که توجه جدی به پرونده‌های زندانی دار، تعیین تکلیف پرونده‌های مسن و معوق، سرعت و دقت در رسیدگی به دعاوی، اهتمام بر فصل خصومت‌ها با استفاده از ظرفیت‌های موجود مانند شورا‌های حل اختلاف، کاهش اطاله دارسی و صدور آراء متقن و اجرای سریع و به موقع احکام امری ضروری است.

به گزارش ایسنا- رییس کل دادگستری استان در حین بازدید از شعب قضایی، ضمن گفتگو با برخی از مراجعین، اظهارات و مشکلات شهروندان هم استانی حاضر در این محاکم را استماع و دستورات لازم را فی المجلس برای بررسی و رفع مشکلات آنان صادر کرد.

برچسب ها: سمنان
اشتراک گذاری
نظر شما
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
آخرین اخبار