افزایش بازدهی بخش کشاورزی سمنان در اولویت قرار گیرد

نماینده، ولی فقیه در استان سمنان با بیان اینکه فعالیت‌های پژوهشی در بخش کشاورزی باید منجر به افزایش بهره‌وری شود گفت: باید افزایش بازدهی بخش کشاورزی استان سمنان در اولویت قرار گیرد.
کد خبر: ۱۱۷۳۶۰۱
تاریخ انتشار: ۱۰ تير ۱۴۰۳ - ۱۵:۲۷ 30 June 2024

به گزارش تابناک سمنان، حجت‌الاسلام‌والمسلمین مرتضی مطیعی در بازدید از مرکز تحقیقات، آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان سمنان با تأکید بر اهمیت فعالیت‌های پژوهشی در حوزه کشاورزی اظهار داشت: این‌گونه فعالیت‌ها زمینه افزایش بهره‌وری در بخش کشاورزی استان سمنان را فراهم می‌کند.

وی با اشاره به کمبود نیروی کار ساده در بخش صنعت استان سمنان اظهار کرد: از سوی دیگر بسیاری از جوانان تحصیل‌کرده امکان اشتغال در بخش‌های مختلف را ندارند که امور پژوهشی و تحقیقاتی می‌تواند بستر مناسبی برای اشتغال این جوانان بااستعداد باشد.

نماینده، ولی فقیه در استان سمنان با اشاره به‌ضرورت ارتباط بخش پژوهش با بخش اجرا افزود: مقام معظم رهبری بار‌ها بر ترویج فرهنگ کار و تلاش در کشور تأکید فرموده‌اند که این مهم مقدمه جهش تولید در کشور محسوب می‌شود.

وی زمینه‌سازی برای مشارکت آحاد مردم در بخش تولید را ضروری دانست و گفت: مراکز تحقیقاتی، پژوهشی و دانشگاهی اگر با بخش صنعت و تولید ارتباط نداشته باشند تحویل آفرین نخواهند بود.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین مطیعی با تأکید بر استفاده از ظرفیت اساتید، متخصصین و پژوهشگران در بخش تولید تصریح کرد: افزایش نرخ بازدهی و بهره‌وری تولیدات کشاورزی مهم‌ترین هدف پژوهشگران و محققان مرکز تحقیقات جهاد کشاورزی استان سمنان باشد.

امام‌جمعه سمنان با قدردانی از تلاش مسئولان و کارکنان این مرکز ابراز امیدواری کرد که نتیجه فعالیت‌های این مرکز، پیشرفت استان سمنان در بخش کشاورزی و منابع طبیعی باشد.

در ابتدای این جلسه "فرزانه بهادری" رئیس مرکز تحقیقات، آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان سمنان در سخنانی اقدامات و پروژه‌های انجام‌شده در این مرکز را تشریح کرد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین مطیعی همچنین از آزمایشگاه، مزارع کشاورزی، گیاهان دارویی و زنبورداری این مرکز بازدید کرد.

برچسب ها: سمنان
اشتراک گذاری
نظر شما
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
آخرین اخبار