مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان سمنان گفت: استان سمنان با عضویت در اتحادیه بین‌المللی جاده ابریشم، جهانی می‌شود.
کد خبر: ۱۱۲۷۳۳۶
تاریخ انتشار: ۲۹ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۸:۲۲ 20 September 2023

به گزارش تابناک سمنان، امیر کرم‌زاده، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان سمنان پیش از ظهر امروز در گفتگو با خبرنگاران اظهار کرد: در اجلاسیه کشور‌های عضو اتحادیه بین‌المللی جاده ابریشم که در شهریورماه ۱۴۰۲ در چین برگزار شد، چهره استان سمنان و کشور ایران و جاذبه‌های گردشگری آن به بیش از ۲۶ کشور جهان معرفی شد تا ضمن کاهش ایران‌هراسی که دشمنان آن را ایجاد کردند، استان سمنان به‌عنوان مقصد گردشگری بین‌المللی توسط گردشگران انتخاب شود.

وی افزود: صنعت گردشگری رشد اقتصادی، اشتغال‌زایی و ... را به همراه دارد که همگام با شعار سال است و باید جهانی اندیشد و استانی عمل کرد و از توان‌های بین‌المللی برای پیشبرد اهداف و توسعه گردشگری استان بهره برد.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان سمنان گفت: کلیپ معرفی استان سمنان به سه زبان فارسی، انگلیسی و عربی تهیه و توزیع شده است تا جهانیان با این استان بی‌نظیر و جاذبه‌های متعدد طبیعی، میراث فرهنگی و صنایع‌دستی آشنا شوند.

کرم‌زاده افزود: شهردار‌های استان و دبیرخانه ائتلاف شهر‌های جاده ابریشم در سمنان نیز می‌توانند با معرفی ظرفیت‌های سمنان در قالب‌های مختلف و به زبان‌های مختلف و تولید محتوا و برگزاری نشست‌های مرتبط را برای توسعه گردشگری و تسریع روند تبدیل‌شدن استان سمنان به مقصد بین‌المللی گردشگری همکاری کنند.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان سمنان گفت: از دیگر راه‌های معرفی استان سمنان، حضور در نمایشگاه‌های گردشگری ملی و بین‌المللی است.

آثار جهانی سمنان؛ زمینه‌ساز جذب گردشگران خارجی

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان سمنان گفت: وجود جاذبه‌های طبیعی و تاریخی خاص و منحصربه‌فرد در استان سمنان و ثبت هشت اثر از این استان در فهرست جهانی یونسکو فرصت ویژه‌ای را برای جذب گردشگران بین‌المللی در استان سمنان ایجاد کرده است.

کرم‌زاده با اشاره به اینکه از یک هزار کاروانسرا در ایران، ۳۰ کاروانسرا در استان سمنان قرار دارد، افزود: در چهل و پنجمین نشست کمیته میراث جهانی یونسکو که در ریاض عربستان برگزار شد، ۵۴ کاروانسرای ایران به ثبت جهانی رسید که ۶ مورد آن از استان سمنان بوده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان سمنان گفت: در شهریورماه سال جاری، کاروانسرای قصر بهرام در شهرستان گرمسار، کاروانسرای سنگی و آجری آهوان در شهرستان سمنان، سه کاروانسرای میاندشت، میامی و عباس‌آباد در شهرستان میامی به ثبت جهانی یونسکو رسیده‌اند و نیاز است تا با همکاری همه‌جانبه مردم و مسؤولان به دنبال ایجاد و توسعه زیرساخت‌های لازم برای و توسعه گردشگری بین‌المللی در استان سمنان باشیم.

وی افزود: جز این ۶ کاروانسرا، جنگل ابر و بخشی از راه‌آهن سراسری ۲ اثر دیگر این استان هستند که در فهرست جهانی یونسکو به ثبت رسیده‌اند و در معرفی این استان به گردشگران داخلی و خارجی نقش مؤثری دارند.

برچسب ها: سمنان
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار