در ۲۴ ساعت اخیر، شمار واکسن‌های تزریق شده از ۵۸ میلیون و ۷۵۹ هزار دوز گذشت، در حالی که آزمایش بیش از ۱۴ هزار تن دیگر مثبت شد تا به شمار مبتلایان «کووید-۱۹» اضافه شوند؛ مبتلایانی که بسیاری شان بهبود یافته و مرخص شده‌اند، ولی هنوز برخی شان بستری هستند و حال ۵۷۲۷ تن از ایشان وخیم است.
کد خبر: ۹۹۸۷۶۵
تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۴۰۰ - ۱۵:۴۰ 04 October 2021

تاکنون 41 میلیون و 809 هزار و 85 دوز اول و ۱۶ میلیون و 950 هزار و 755 دوز دوم واکسن کرونا در کشورمان تزریق شده که بر اساس آن، مجموع واکسن‌های تزریق شده به 58 میلیون و 759 هزار و 840  دوز رسیده است؛ عددی که از تزریق یک میلیون و 82 هزار و 826 دوز واکسن در شبانه روز اخیر در کشورمان حکایت دارد.

 

به گزارش تابناک سمنان بر پایه اطلاعیه مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، از ظهر دیروز تا ظهر امروز و بر اساس معیار‌های قطعی تشخیصی، 14 هزار و 607 بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در کشور شناسایی شده و از این بیماران، 2163 مورد بستری شدند. با احتساب این افراد، مجموع آمار مبتلایان قطعی در کشورمان به ۵ میلیون و 638 هزار و 735 تن رسید.

در ۲۴ ساعت اخیر، 238 تن از مبتلایان جانشان را از دست داده‌اند؛ بنابراین، تا ظهر امروز، متاسفانه آمار جان‌باختگان این بیماری در کشورمان به ۱۲۱ هزار و 347 تن رسیده است، در حالی که تا به امروز خوشبختانه ۵ میلیون و 115 هزار و 796 تن از بیماران بهبود یافته‌اند.

همچنین 5727 تن از بیماران در وضعیت شدید این بیماری قرار دارند و همچنین تاکنون ۳۲ میلیون و 619 هزار و 228  آزمایش تشخیص کووید ۱۹ در کشور انجام شده است.

در حال حاضر ۱۶ شهر کشور در وضعیت قرمز، ۱۹۸ شهر در وضعیت نارنجی، ۱۷۶ شهر در وضعیت زرد و ۵۸ شهر در وضعیت آبی قرار دارند.

بر پایه آمار‌های ۲۴ ساعت اخیر، «نرخ مرگ» ۲.۳ درصد است و به همین تناسب، «نرخ بهبود» ۹۷.۷ درصد، در حالی که میانگین نرخ مرگ در جهان ۲.۲ درصد است و همچنان وضعیتی به مراتب بهتر از کشورمان را نشان می‌دهد.

لطفا مارا در شبکه های اجتماعی یاری کنید:

اینستاگرام تابناک سمنان
Email: semnantabnak@gmail.com
منبع: تابناک

 

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار