در ۲۴ ساعت اخیر، شمار واکسن‌های تزریق شده از ۵۲ میلیون و ۷۳۲ هزار دوز گذشت، در حالی که آزمایش بیش از ۱۱ هزار تن دیگر مثبت شد تا به شمار مبتلایان «کووید-۱۹» اضافه شوند؛ مبتلایانی که بسیاری شان بهبود یافته و مرخص شده‌اند، ولی هنوز برخی شان بستری هستند و حال ۶۱۲۴ تن از ایشان وخیم است.
کد خبر: ۹۹۷۱۷۰
تاریخ انتشار: ۰۶ مهر ۱۴۰۰ - ۱۶:۳۹ 28 September 2021

تاکنون ۳۶ میلیون و ۹۰۸ هزار و ۱۹۱ دوز اول و ۱۵ میلیون و ۸۲۴ هزار و ۵۲۰ دوز دوم واکسن کرونا در کشورمان تزریق شده که بر اساس آن، مجموع واکسن‌های تزریق شده به ۵۲ میلیون و ۷۳۲ هزار و ۷۱۱ دوز رسیده است؛ عددی که از تزریق ۷۸۱ هزار و ۹۲۸ دوز واکسن در شبانه روز اخیر در کشورمان حکایت دارد.

 

 

به گزارش  تابناک سمنان  بر پایه اطلاعیه مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، از ظهر دیروز تا ظهر امروز و بر اساس معیار‌های قطعی تشخیصی، ۱۱ هزار و ۷۰۱ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در کشور شناسایی شده و از این بیماران، ۱۸۲۱ مورد بستری شدند. با احتساب این افراد، مجموع آمار مبتلایان قطعی در کشورمان به ۵ میلیون و ۵۵۹ هزار و ۶۹۱ تن رسید.

در ۲۴ ساعت اخیر، ۲۳۹ تن از مبتلایان جانشان را از دست داده‌اند؛ بنابراین، تا ظهر امروز، متاسفانه آمار جان‌باختگان این بیماری در کشورمان به ۱۱۹ هزار و ۸۸۸ تن رسیده است، در حالی که تا به امروز خوشبختانه ۴ میلیون و ۹۸۸ هزار و ۱۰۹ تن از بیماران بهبود یافته‌اند.

همچنین ۶۱۲۴ تن از بیماران در وضعیت شدید این بیماری قرار دارند و همچنین تاکنون ۳۱ میلیون و ۹۷۶ هزار و ۷۴۵ آزمایش تشخیص کووید ۱۹ در کشور انجام شده است.

در حال حاضر ۲۹ شهر کشور در وضعیت قرمز، ۲۲۴ شهر در وضعیت نارنجی، ۱۶۵ شهر در وضعیت زرد و ۳۰ شهر در وضعیت آبی قرار دارند.

بر پایه آمار‌های ۲۴ ساعت اخیر، «نرخ مرگ» ۲.۳ درصد است و به همین تناسب، «نرخ بهبود» ۹۷.۷ درصد، در حالی که میانگین نرخ مرگ در جهان ۲.۲ درصد است و همچنان وضعیتی به مراتب بهتر از کشورمان را نشان می‌دهد.

 

لطفا مارا در شبکه های اجتماعی یاری کنید:

اینستاگرام تابناک سمنان
Email: semnantabnak@gmail.com
منبع: تابناک

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار