گلری دیگر سیو و ایستادن در چارچوب نیست
تیم ملی فوتسال ایران شب گذشته در مصاف با قزاقستان شکست تلخی را پذیرا شد و در نهایت از حضور در جمع چهار تیم برتر جام جهانی باز ماند.
کد خبر: ۹۹۷۰۷۲
تاریخ انتشار: ۰۶ مهر ۱۴۰۰ - ۱۲:۲۱ 28 September 2021

به گزارش تابناک سمنان ،پیش از مسابقه شب گذشته بارها درباره بازیکنان برزیی قزاقستان، بخصوص گلر آنها صحبت شده بود.بازیکنی با نام هیگیتا که گلر افسانهای سابق تیم ملی کلمبیا را به خاطر می‌آورد؛رنه‌ی دیوانه که از مبدعین بازی با پای گلرها در سطح عالیست . دروازه‌بانی که اگرچه امروز با حرکت عقرب در بازی انگلیس به ذهن می‌اید اما یکی از عجیب‌ترینها و پیش‌روهای این پست در تاریخ محسوب می‌شود؛دروازه‌بانی با میل مفرط بازی با پا و مشارکت در حمله تیمش با سری نترس که البته اشتباهات بزرگی هم داشته است. دیشب گلر تیم فوتسال قراقستان هم نشان داد که بیخود اسم مستعار هیگیتا را روی خود نگذاشته و ویژگیهای مشابهی دارد. 

 

رنه هیگیتای معروف با حرکت منحصربفرد عقرب . او چند دهه پیش اهمیت بازی با پای دروازه‌بان را به ما نشان داد .


دیشب  تیم ملی در نیمه نخست تیم برتر میدان بود و در نهایت با برتری دو بر صفر راهی رختکن شد. اما در نیمه دوم تغییر ایده داد و تنها برای حفظ نتیجه به میدان رفت و با عقب نشستن به حریف اجازه داد سراسر تهاجمی شود و در نهایت 3-2 به برتری برسد. درابتدای نیمه دوم و در زمان دفاع مطلق ایران یکی از خوب های تیم ملی علیرضا صمیمی دروازه بان بوشهری ما بود که سیوهای خیلی خوبی داشت؛ که اگر سیو این توپ ها نبود ممکن بود ایران با نتیجه تلخ تری شکست را در برابر قزاقستان پذیرا باشد.البته او روی دو گل از سه گل هم واکنشهای ضعیفی داشت تا زیر آن فشار شدید نتواند تیم ایران را با خود به دور بعد ببرد. 

 
 


البته بخشی از این فشار به نبود روشی برای ساخت بازی از سوی ایران برمی‌گشت که  ضعف فنی تاکتیک ابتدایی‌اش در این مسابقه واقعا نمود بیشتری پیدا کرد.در عین حال  یکی از معضلات پر رنگ تیم ملی در این بازی این بود که دروازه بان ایران بر خلاف دروازه بان حریف بازی با پا نداشت. این درحالی بود که قزاق ها بازی را با هیگیتای برزیلی الاصل شروع می کردند و او حتی برای بازیسازی تا نیمه زمین پیش می آمد و این موجب می شد آنها در حمله برتری عددی نسبت به ایران پیدا کنند، برخلاف علیرضا صمیمی که  بیشتر در چارچوب دروازه بود و چون مشارکتی در حملات ایران نداشت برتری عددی شاگردان ناظم الشریعه در جریان بازی شکل نمی گرفت. 

 


این موضوع اگر چه در فوتسال پر رنگ تر است اما امروز حتی در فوتبال شاهد هستیم مربیان حرفه ای و بزرگ در جذب دروازه بان برای تیم خود این موضوع را مورد توجه قرار می دهند چرا که در فوتبال روز دنیا هم شروع بازی از دروازه بان است و اگر دروازه بان پا به توپ داشته باشد می تواند در شروع بازیسازی با پاس هایی که می دهد پرس حریف را بشکند و برای تیم مهاجم برتری عددی ایجاد کند. 


ای کاش دروازه بان ایران پا به توپ داشت یا در همه این سال ها با او تمرین می شد تا پا به توپش هم خوب می شد. در این صورت به راحتی به یکی از بهترین دروازه بانان فوتسال جهان تبدیل می شود به این خاطر که در چارچوب دروازه سیوهایش یکی از دیگری دیدنی تر است.

 

اشکهای صمیمی گلر شایسته ایران که زیر فشار شدید تیم حریف سه بار تسلیم شد

 

لطفا مارا در شبکه های اجتماعی یاری کنید:

اینستاگرام تابناک سمنان
Email: semnantabnak@gmail.com
منبع: ورزش سه

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار