امام جمعه شاهرود:
امام جمعه شاهرود گفت: برای حل مشکلات کشور باید ارزش های دوران دفاع مقدس را بازتعریف و اجرایی کرد.
کد خبر: ۹۹۶۲۳۳
تاریخ انتشار: ۰۲ مهر ۱۴۰۰ - ۱۶:۲۱ 24 September 2021

باز تعریف ارزش‌های دفاع مقدس سبب حل مشکلات کشور می‌شود

 

به گزارش تابناک سمنان حجت الاسلام عباس امینی در خطبه های نماز جمعه این هفته شاهرود در مصلی پیامبر اعظم (ص) این شهر، با اشاره به چهل و یکمین سالگرد دفاع مقدس اظهار داشت: ملت ایران به مدت هشت سال در یک جنگ تحمیلی با چند کشور قرار گرفت و به دلیل وجود معنویت، دعا و راز و نیاز و همچنین پرهیز از کشتار و تخریب غیرانسانی و غیرشرعی، دفاع آنان مقدس بود.

وی افزود: ارزش ها و مفاهیم زیبایی که پیش از آن شنیده بودیم در آن ایام از اهل اخلاص حس کردیم و آن مفاهیم از جمله ایثار، وحدت و همگرایی به درد امروز جامعه می خورد.

خطیب جمعه شاهرود با تأکید بر اینکه قوای سه گانه باید با همین روحیه کار کنند، تصریح کرد: دفاع فقط هشت سال نبود بلکه ادامه دارد و از ابتدای انقلاب اسلامی در جنگ های تحمیلی در حوزه های گوناگون از جمله اقتصادی و فرهنگی به سر می بریم.

امینی با بیان اینکه در همه حوزه هایی که کشور درگیر شیطنت های دشمن است به دفاع مقدس نیاز داریم، ابراز کرد: برای نمونه می توان به دفاعی که چند روز پیش علیه تروریست های اجاره ای در کردستان عراق رخ داد اشاره کرد گرچه این موضوع برای عراق خوب نیست که به دشمنان جا دهد و آنان بتوانند به ما ضربه بزنند.

وی با اشاره به وجود گروه های اشرار در شرق و غرب ایران، یادآور شد: در حوزه دیپلماسی نیز اگر بخواهیم تحریم ها خنثی شود، به دفاع مقدس نیاز داریم.

امام جمعه شاهرود در بخش دیگری از صحبت های خود به فرمایشات رهبر معظم انقلاب در دیدار با ورزشکاران المپیکی و پارالمپیکی اشاره کرد و گفت: ایشان ضمن برشمردن نکات مثبت کاروان ایران، نقشه راهی نیز ترسیم کردند که برای دولت به ویژه وزارت ورزش و جوانان بسیار کاربردی است.

امینی بیان کرد: انجام سجده شکر پس از پیروزی، اهتمام به نماز و تعصب به حجاب، نام گذاری کاروان به نام سردار دل ها، اهدای نشان به برخی شهدا، احترام به مادر شهید بابایی، استفاده از چفیه به عنوان نماد ایثار و جهاد، داشتن روحیه پهلوانی، به رسمیت نشناختن رژیم جعلی و متجاوز صهیونیستی، احترام به پرچم ملی کشور و استفاده از پوشش با نماد ایرانی از جمله نکات مثبت کاروان ایران بود که مورد توجه رهبر معظم انقلاب قرار گرفت.

وی اضافه کرد: ایشان همچنین افرادی را که هویت خود را به بهای کم به دیگر کشورها می فروشند تقبیح کردند چرا که این افراد حتی اگر در مسابقه پیروز شوند، در واقع شکست خورده اند.

امام جمعه شاهرود ادامه داد: رهبر معظم انقلاب توصیه هایی از جمله توجه به ورزش های بومی، کیفی سازی ورزش ها در سطح بین المللی، حمایت از ورزش های مدال آور و استفاده از مربیان ایرانی داشتند.

وی با بیان اینکه رعایت عدالت در حوزه ورزش نیز مورد تأکید ایشان بود، افزود: در کشور و استان باید عدالت ورزشی وجود داشته باشد و برای نمونه معنا ندارد در یک استان یک ورزشگاه زودتر از دیگر شهرستان ها به بهره برداری برسد.

خطیب جمعه شاهرود همچنین به عضویت دائم ایران در سازمان همکاری شانگهای اشاره کرد و ضمن برشمردن ویژگی های مثبت این سازمان، اظهار داشت: حضور دائمی ایران در یک سازمان بین المللی، افزایش قدرت مانور سیاسی، کاهش فشار اقتصادی غرب به ویژه آمریکا، فعالیت موثر در بخش انرژی و ورودبه بازارهای منطقه و جهان را در پی دارد.

امینی هم چنین به سه گام مهم سه قوه در روزهای گذشته اشاره کرد و گفت: طرح تسهیل صدور مجوز کسب و کار و حذف امضاهای طلایی، پذیرفتن سند برگ سبز خودرو و انتشار صورت حساب شرکت های دولتی گام های مثبتی بود که برای خدمت به مردم برداشته شد و امید است ادامه یابد.

وی در بخش دیگر خطبه های این هفته با تأکید بر اینکه نهاد امامت جمعه در عزل و نصب هیچ مسئولی دخالت ندارد، ابراز کرد: نهاد امامت جمعه اجازه دخالت در این موضوع ندارد و کارش نیز این نیست که بگوید چه کسی استاندار، فرماندار و یا مسئول شهری شود.

امام جمعه شاهرود اضافه کرد: اگر ما طرف مشورت قرار بگیریم نگاهمان گروهی و حزبی نیست و در نهایت نیز هرکسی از طرف دولت یا مردم خدمتگزار شد، با او همکاری و اگر مسئولی هم مصلحت مردم را در نظر نگیرد با او برخورد می کنیم.

اشاره به قرار گرفتن در آستانه اربعین حسینی و فضایل زیارت در این روز از دیگر محورهای خطبه های این هفته نماز جمعه شاهرود بود.

 

لطفا مارا در شبکه های اجتماعی یاری کنید:

اینستاگرام تابناک سمنان
Email: semnantabnak@gmail.com
منبع: ایرنا

مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار