در ۲۴ ساعت اخیر، شمار واکسن‌های تزریق شده از ۴۳ میلیون و ۳۷۲ هزار دوز گذشت، در حالی که آزمایش بیش از ۱۵ هزار تن دیگر مثبت شد تا به شمار مبتلایان «کووید-۱۹» اضافه شوند؛ مبتلایانی که بسیاری شان بهبود یافته و مرخص شده‌اند، ولی هنوز برخی شان بستری هستند و حال ۶۷۶۵ تن از ایشان وخیم است.
کد خبر: ۹۹۴۹۰۲
تاریخ انتشار: ۲۸ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۵:۳۳ 19 September 2021

تاکنون۲۹ میلیون و ۴۶۷ هزار و ۵۶۸ دوز اول و ۱۳ میلیون و ۹۰۴ هزار و ۷۰۲ دوز دوم واکسن کرونا در کشورمان تزریق شده که بر اساس آن، مجموع واکسن‌های تزریق شده به ۴۳ میلیون و ۳۷۲ هزار و ۲۷۰ دوز رسیده است؛ عددی که از تزریق یک میلیون و ۳۶۸ هزار و ۴۰۷ دوز واکسن در شبانه روز اخیر در کشورمان حکایت دارد.

به گزارش تابناک سمنان بر پایه اطلاعیه مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، از ظهر دیروز تا ظهر امروز و بر اساس معیار‌های قطعی تشخیصی، ۱۵ هزار و ۹۷۵ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در کشور شناسایی شده و از این بیماران، ۲۲۰۷ مورد بستری شدند. با احتساب این افراد، مجموع آمار مبتلایان قطعی در کشورمان به ۵ میلیون و ۴۲۴ هزار و ۸۳۵ تن رسید.

در ۲۴ ساعت اخیر، ۳۹۱ تن از مبتلایان جانشان را از دست داده‌اند؛ بنابراین، تا ظهر امروز، متاسفانه آمار جان‌باختگان این بیماری در کشورمان به ۱۱۷ هزار و ۱۸۲ تن رسیده است، در حالی که تا به امروز خوشبختانه ۴ میلیون و ۷۶۴ هزار و ۹۹۸ تن از بیماران بهبود یافته‌اند.

همچنین ۶۷۶۵ تن از بیماران در وضعیت شدید این بیماری قرار دارند و همچنین تاکنون ۳۰ میلیون و ۷ هزار و ۱۳۴ آزمایش تشخیص کووید ۱۹ در کشور انجام شده است.
در حال حاضر ۵۷ شهر کشور در وضعیت قرمز، ۲۳۸ شهر در وضعیت نارنجی، ۱۳۶ شهر در وضعیت زرد و ۱۷ شهر در وضعیت آبی قرار دارند.

بر پایه آمار‌های ۲۴ ساعت اخیر، «نرخ مرگ» ۲.۵ درصد است و به همین تناسب، «نرخ بهبود» ۹۷.۵ درصد، در حالی که میانگین نرخ مرگ در جهان ۲.۳ درصد است و همچنان وضعیتی به مراتب بهتر از کشورمان را نشان می‌دهد.

 

لطفا مارا در شبکه های اجتماعی یاری کنید:

اینستاگرام تابناک سمنان
Email: semnantabnak@gmail.com
منبع: تابناک

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار