در ۲۴ ساعت اخیر، شمار واکسن‌های تزریق شده از ۴۲ میلیون و ۳ هزار دوز گذشت، در حالی که آزمایش بیش از ۱۲ هزار تن دیگر مثبت شد تا به شمار مبتلایان «کووید-۱۹» اضافه شوند؛ مبتلایانی که بسیاری شان بهبود یافته و مرخص شده‌اند، ولی هنوز برخی شان بستری هستند و حال ۶۸۳۶ تن از ایشان وخیم است.
کد خبر: ۹۹۴۶۲۰
تاریخ انتشار: ۲۷ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۵:۲۲ 18 September 2021

تاکنون ۲۸ میلیون و ۳۸۲ هزار و ۹۹۵ دوز اول و ۱۳ میلیون و ۶۲۰ هزار و ۸۶۸ دوز دوم واکسن کرونا در کشورمان تزریق شده که بر اساس آن، مجموع واکسن‌های تزریق شده به ۴۲ میلیون و ۳ هزار و ۸۶۳ دوز رسیده است؛ عددی که از تزریق ۷۵۳ هزار و ۴۰۳ دوز واکسن در شبانه روز اخیر در کشورمان حکایت دارد

 

به گزارش تابناک سمنان بر پایه اطلاعیه مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، از ظهر دیروز تا ظهر امروز و بر اساس معیار‌های قطعی تشخیصی، ۱۲ هزار و ۸۴۷ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در کشور شناسایی شده و از این بیماران، ۲۱۲۴ مورد بستری شدند. با احتساب این افراد، مجموع آمار مبتلایان قطعی در کشورمان به ۵ میلیون و ۴۰۸ هزار و ۸۶۰ تن رسید.

در ۲۴ ساعت اخیر، ۳۵۵ تن از مبتلایان جانشان را از دست داده‌اند؛ بنابراین، تا ظهر امروز، متاسفانه آمار جان‌باختگان این بیماری در کشورمان به ۱۱۶ هزار و ۷۹۱ تن رسیده است، در حالی که تا به امروز خوشبختانه ۴ میلیون و ۷۳۶ هزار و ۸۹۶ تن از بیماران بهبود یافته‌اند.

همچنین ۶۸۳۶ تن از بیماران در وضعیت شدید این بیماری قرار دارند و همچنین تاکنون ۳۰ میلیون و ۸۹۳ هزار و ۱۰۳ آزمایش تشخیص کووید ۱۹ در کشور انجام شده است.

در حال حاضر ۵۷ شهر کشور در وضعیت قرمز، ۲۳۸ شهر در وضعیت نارنجی، ۱۳۶ شهر در وضعیت زرد و ۱۷ شهر در وضعیت آبی قرار دارند.

بر پایه آمار‌های ۲۴ ساعت اخیر، «نرخ مرگ» ۲.۵ درصد است و به همین تناسب، «نرخ بهبود» ۹۷.۵ درصد، در حالی که میانگین نرخ مرگ در جهان ۲.۳ درصد است و همچنان وضعیتی به مراتب بهتر از کشورمان را نشان می‌دهد.

 

لطفا مارا در شبکه های اجتماعی یاری کنید:

اینستاگرام تابناک سمنان
Email: semnantabnak@gmail.com
منبع: تابناک

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار