آشناگر به مناسبت فرا رسیدن دفاع مقدس :
تابناک سمنان: علیرضا آشناگر استاندار سمنان بیان کرد: تجلیل از کسانیکه که در دوران دفاع مقدس علمدار بوده و در عرصه‌های سخت در کنار انقلاب حضور داشته و سرسپرده ارزش‌های انقلاب بودند، به دور از جریان‌های سیاسی، پیام آور وحدت و انسجام خواهد بود.
کد خبر: ۹۹۴۳۷۱
تاریخ انتشار: ۲۶ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۴:۱۵ 17 September 2021

 

استاندار سمنان در جلسه ستاد بزرگداشته هفته دفاع مقدس استان ضمن گرامیداشت یاد و خاطره امام راحل و شهیدان والامقام و با بیان اینکه شهیدان عزت را به این کشور داده و حافظ اصلی ما بودند، گفت: هفته دفاع مقدس، فرصتی است تا از دلاور مردان عرصه دفاع تجلیل و تقدیر صورت گیرد.


وی اظهار داشت: جنگ در ذات خود همراه با نفرت و اعمال خشونت است تا متجاوز سرزمینی را تصرف کرده و اراده خود را قالب کند، اما در دفاع، با این‌خشونت و تجاوز مقابله شده و با یک اقدام ارزشی و با تمام خوبی و عشق از سرزمین و نوامیس دفاع خواهد شد.


علیرضا آشناگر افزود: دفاع ما، دفاع مقدس است، همانگونه که امام راحل فرمودند: "در این جنگ، تمام کفر در برابر تمام ایمان ایستاده است"، پیروزی ایمان پیروزی ارزش هاست و کار سپاه ایمان کاری ارزشی و مقدس است و به همین جهت دفاع ما، دفاع مقدس است.


آشناگر با اشاره به مدیون بودن آرامش امروز ما به شهدا گفت: ما باید شاخص هائیکه مجاهدان ما داشتند و شهدای ما بخاطر آن بزرگ و ارزشمند و جاودانه شدند را احصاء نموده و به آن‌ها توجه نموده و به خوبی بپردازیم و در این راستا اجرای برنامه‌هایی که اشاره شد یکی از راهکار‌های تحقق این مهم است.


وی خاطرنشان کرد: در‌تمامی کشور‌هایی که در برابر نیرو‌های متخاصم ایستادگی کردند، این تاریخ و ایام گرامی داشته می‌شود و ما نیز که دفاع ما مقدس بوده و تمام ایمان در برابر تمام کفر ایستادگی کرده و شهدای ما جاودانه شدند، لازم است به صورت ویژه‌تر به این‌مهم بپردازیم.


استاندار سمنان بر اجرا پروتکل های بهداشتی کرونایی تاکید کرد و ادامه داد : باید توجه داشت تجمعات حداقلی و با رعایت فاصله اجتماعی اعمال شده و پروتکل‌های بهداشتی مقابله با کرونا در اجرای برنامه‌های بزرگداشت هفته دفاع مقدس رعایت شود تا جان و سلامت بچه‌های ارزشی و انقلابی ما که در این برنامه‌ها حضور دارند حفظ شود و می‌توان در این‌مسیر از ابزار نوین همچون ویدئوکنفرانس و وبینار استفاده نمود.


آشناگر همچنین ادامه داد: تبیین شاخص‌هایی که مجاهدان ما را در مقابل دیگران برجسته می‌کند، رسالت اصلی ما در بحث بزرگداشت هفته دفاع مقدس است که باید در کنار برگزاری باشکوه این برنامه‌ها صورت بگیرد تا ترغیب جوانان ما را برای بکاربردن این شاخص‌ها در زندگی خودشان به همراه داشته باشد.استاندار سمنان گفت: چالش و جریان سیاسی نباید باعث غفلت ما از این تبار شود، تباری که در عرصه نبرد سر را به خدا داده بودند و برای تحکیم مبانی انقلاب و نظام همه وجود خود را فدا کرند؛ باید توجه و مراقبت ویژه داشته باشیم، چرا که برخی بازیگران عرصه سیاسی که به دنبال منفعت‌های سیاسی هستند بسیار تبحر خاصی در این زمینه دارند.

 

وی در پایان افزود:  المان‌های فاخر مرتبط با دوران دفاع مقدس در شهر‌های استان بسیار کم است، باید از مجسمه ساز‌های بنام کشور دعوت کرده و متناسب با ۳ هزار شهید والامقام که استان سمنان را در کشور از این لحاظ درخشان کرده اند، اقدام ارزشمند صورت گیرد.

 

 

لطفا مارا در شبکه های اجتماعی یاری کنید:

اینستاگرام تابناک سمنان
Email: semnantabnak@gmail.com
 

 

مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار