مدیر جهاد کشاورزی شهرستان شاهرود گفت: پیش‌بینی می‌شود امسال ۲ هزار تن پسته از باغات این شهرستان برداشت شود.
کد خبر: ۹۹۳۸۱۹
تاریخ انتشار: ۲۳ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۶:۳۶ 14 September 2021

برداشت 2000 تن پسته از باغات شاهرود

 

به گزارش تابناک سمنان علی‌اصغر حجی در جمع خبرنگاران از افزایش چشمگیر سطح باغات پسته در شهرستان شاهرود خبر داد و اظهار داشت: این مهم با توجه به برنامه‌های ترویجی و درک کشاورزان شهرستان در ارتباط با سازگاری درخت پسته به محدودیت‌های مناطق خشک و ارزش بالای محصول آن در سال‌های اخیر صورت گرفته است.
وی با بیان اینکه در حال حاضر سطح باغات پسته شهرستان شاهرود پنج هزار هکتار برآورد می‌شود افزود: این سطح شامل یک هزار و 985 هکتار   بارور و  سه هزار و 36 هکتار غیر بارور است.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان شاهرود به ارقام کشت شده پسته در این شهرستان اشاره کرد و گفت: ارقام عباسعلی، اکبری، شاه‌پسند، احمد آقایی و کله قوچی عمده ارقام کشت شده است.
حجی، متوسط عملکرد پسته در این شهرستان حدود یک هزار و 100 کیلوگرم در هکتار عنوان کرد و گفت: پیش‌بینی می‌شود امسال بیش از  2 هزار تن محصول از باغات پسته این شهرستان برداشت شود.
وی خاطرنشان کرد: آفات خسارت غذایی مثل پسیل پسته، سن و زنبور مغز خوار پسته، سرمازدگی دیررس بهاره و عدم تجهیز باغات شهرستان به تجهیزات مربوطه، عدم تلقیح مناسب با نوسانات دمایی و بارندگی‌های بهاره، و اقتصادی نبودن تولید این محصول در باغات سنتی برخی از مشکلات پسته این شهرستان است.

 

لطفا مارا در شبکه های اجتماعی یاری کنید:

اینستاگرام تابناک سمنان
Email: semnantabnak@gmail.com
منبع: ایسنا

مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار