در ۲۴ ساعت اخیر، شمار واکسن‌های تزریق شده از ۳۶ میلیون و ۶۳۷ هزار دوز گذشت، در حالی که آزمایش بیش از ۲۲ هزار تن دیگر مثبت شد تا به شمار مبتلایان «کووید-۱۹» اضافه شوند؛ مبتلایانی که بسیاری شان بهبود یافته و مرخص شده‌اند، ولی هنوز برخی شان بستری هستند و حال ۷۲۰۶ تن از ایشان وخیم است.
کد خبر: ۹۹۳۵۵۲
تاریخ انتشار: ۲۲ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۶:۳۱ 13 September 2021

تاکنون ۲۴ میلیون و ۱۴۴ هزار و ۷۵۰ دوز اول و ۱۲ میلیون و ۴۹۲ هزار و ۵۹۸ دوز دوم واکسن کرونا در کشورمان تزریق شده که بر اساس آن، مجموع واکسن‌های تزریق شده به ۳۶ میلیون و ۶۳۷ هزار و ۳۴۸ دوز رسیده است؛ عددی که از تزریق یک میلیون و ۵۹۰ هزار و ۲۰۵ دوز واکسن در شبانه روز اخیر در کشورمان حکایت دارد که بیشترین تعداد واکسن تزریق شده در روز در ایران است.

به گزارش تابناک سمنان بر پایه اطلاعیه مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، از ظهر دیروز تا ظهر امروز و بر اساس معیار‌های قطعی تشخیصی، ۲۲ هزار و ۵۴۱ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در کشور شناسایی شده و از این بیماران، ۳۱۶۳ مورد بستری شدند. با احتساب این افراد، مجموع آمار مبتلایان قطعی در کشورمان به ۵ میلیون و ۳۱۸ هزار و ۳۲۷ تن رسید.

در ۲۴ ساعت اخیر، ۴۴۸ تن از مبتلایان جانشان را از دست داده‌اند؛ بنابراین، تا ظهر امروز، متاسفانه آمار جان‌باختگان این بیماری در کشورمان به ۱۱۴ هزار و ۷۵۹ تن رسیده است، در حالی که تا به امروز خوشبختانه ۴ میلیون و ۵۹۷ هزار و ۲۱۵ تن از بیماران بهبود یافته‌اند.

همچنین ۷۲۰۶ تن از بیماران در وضعیت شدید این بیماری قرار دارند و همچنین تاکنون ۳۰ میلیون و ۳۳۷ هزار و ۳۲۹ آزمایش تشخیص کووید ۱۹ در کشور انجام شده است.

در حال حاضر ۱۶۸ شهر کشور در وضعیت قرمز، ۲۰۹ شهر در وضعیت نارنجی و ۷۱ شهر در وضعیت زرد قرار دارند.

بر پایه آمار‌های ۲۴ ساعت اخیر، «نرخ مرگ» ۲.۵ درصد است و به همین تناسب، «نرخ بهبود» ۹۷.۵ درصد، در حالی که میانگین نرخ مرگ در جهان ۲.۳ درصد است و همچنان وضعیتی به مراتب بهتر از کشورمان را نشان می‌دهد.

 

لطفا مارا در شبکه های اجتماعی یاری کنید:

اینستاگرام تابناک سمنان
Email: semnantabnak@gmail.com
منبع: تابناک

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار