رئیس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود:
تابناک سمنان: رضا چمن رئیس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود با بیان اینکه ۶۵بیمار جدید کرونایی در شاهرود و میامی شناسایی شد، گفت: آمار‌ها مقداری کاهش را نشان می‌دهند، اما همچنان چرخه ویروس فعال است.
کد خبر: ۹۹۳۴۹۷
تاریخ انتشار: ۲۲ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۴:۴۴ 13 September 2021
۶۵ بیمار جدید کرونایی در شاهرود و میامی شناسایی شد
 


رضا چمن رئیس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود با بیان اینکه چرخه انتقال ویروس فعال است و در شبانه روز گذشته (منتهی به ابتدای دوشنبه) ۶۵ بیمار جدید کرونایی در شاهرود و میامی شناسایی شده‌اند، تاکید کرد: از این تعداد ۲۹ نفر در بیمارستان بستری شدند، تاکید کرد: همچنان تاکید ما به مردم رعایت مسائل بهداشتی و همچنین فاصله گذاری اجتماعی است.

وی با بیان اینکه شاهرود مقداری دیرتر از دیگر شهرستان‌های استان و کشور درگیر موج پنجم کرونا شد، اما خوشبختانه کم کم از میزان ابتلاء کاسته و بیماری کرونا سیر نزولی گرفته است، تاکید کرد: این به معنای پایان بیماری نیست بلکه چرخه ویروس کرونا در شاهرود و میامی به شدت فعال است و می‌تواند به سرعت شیوع سریعی را داشته باشد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود با بیان اینکه انتظار داریم به موازات نزول سیر بیماری و ارتقای واکسیناسیون در شهرستان‌های تحت پوشش دانشگاه، رعایت پروتکل‌های بهداشتی و به خصوص استفاده از ماسک و فاصله گذاری اجتماعی، دوری از تجمعات و همچنین رعایت بهداشت صورت گیرد، گفت: رعایت موازین پیشگیری شرایط مطلوب‌تری را به شهرستان‌های ما هدیه می‌دهد.

چمن گفت: با بهبود سهمیه واکسن، سرعت واکسیناسیون به شکل چشم‌گیری در شهرستان‌های شاهرود و میامی افزایش یافته و در ۲۴ ساعت منتهی به ابتدای دوشنبه بیش از پنج هزار دوز واکسن کرونا تزریق کرده‌ایم که البته این میزان امکان افزایش نیز دارد در مجموع هم باید گفت ۱۲۰ هزار و ۵۰۰ نفر از جمعیت هدف تحت پوشش دانشگاه در برابر کرونا واکسینه شده شده‌اند.

وی افزود: امکان ثبت نام و واکسیناسیون دانشجویان نیز از طریق سامانه وزارت بهداشت و نوبت دهی پیامکی در شاهرود و میامی وجود دارد.
 
لطفا مارا در شبکه های اجتماعی یاری کنید:
اینستاگرام تابناک سمنان
Email: semnantabnak@gmail.com
منبع: مهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار