در ۲۴ ساعت اخیر، شمار واکسن‌های تزریق شده از ۳۵ میلیون و ۴۷ هزار دوز گذشت، در حالی که آزمایش بیش از ۲۰ هزار تن دیگر مثبت شد تا به شمار مبتلایان «کووید-۱۹» اضافه شوند؛ مبتلایانی که بسیاری شان بهبود یافته و مرخص شده‌اند، ولی هنوز برخی شان بستری هستند و حال ۷۲۷۸ تن از ایشان وخیم است.
کد خبر: ۹۹۳۱۹۷
تاریخ انتشار: ۲۱ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۶:۲۹ 12 September 2021

تاکنون ۲۲ میلیون و ۹۴۳ هزار و ۱۴۱ دوز اول و ۱۲ میلیون و ۱۰۴ هزار و ۲ دوز دوم واکسن کرونا در کشورمان تزریق شده که بر اساس آن، مجموع واکسن‌های تزریق شده به ۳۵ میلیون و ۴۷ هزار و ۱۴۳ دوز رسیده است؛ عددی که از تزریق یک میلیون و ۱۲۰ هزار و ۶۷ دوز واکسن در شبانه روز اخیر در کشورمان حکایت دارد که بیشترین تعداد واکسن تزریق شده در روز در ایران است.

به گزارش تابناک سمنان بر پایه اطلاعیه مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، از ظهر دیروز تا ظهر امروز و بر اساس معیار‌های قطعی تشخیصی، ۲۰ هزار و ۲۱۹ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در کشور شناسایی شده و از این بیماران، ۲۷۴۷ مورد بستری شدند. با احتساب این افراد، مجموع آمار مبتلایان قطعی در کشورمان به ۵ میلیون و ۲۹۵ هزار و ۷۸۶ تن رسید.

در ۲۴ ساعت اخیر، ۴۸۷ تن از مبتلایان جانشان را از دست داده‌اند؛ بنابراین، تا ظهر امروز، متاسفانه آمار جان‌باختگان این بیماری در کشورمان به ۱۱۴ هزار و ۳۱۱ تن رسیده است، در حالی که تا به امروز خوشبختانه ۴ میلیون و ۵۶۸ هزار و ۲۳۶ تن از بیماران بهبود یافته‌اند.

همچنین ۷۲۷۸ تن از بیماران در وضعیت شدید این بیماری قرار دارند و همچنین تاکنون ۳۰ میلیون و ۲۲۷ هزار و ۹۱۶ آزمایش تشخیص کووید ۱۹ در کشور انجام شده است.

در حال حاضر ۱۶۸ شهر کشور در وضعیت قرمز، ۲۰۹ شهر در وضعیت نارنجی و ۷۱ شهر در وضعیت زرد قرار دارند.

بر پایه آمار‌های ۲۴ ساعت اخیر، «نرخ مرگ» ۲.۵ درصد است و به همین تناسب، «نرخ بهبود» ۹۷.۵ درصد، در حالی که میانگین نرخ مرگ در جهان ۲.۳ درصد است و همچنان وضعیتی به مراتب بهتر از کشورمان را نشان می‌دهد.

لطفا مارا در شبکه های اجتماعی یاری کنید:

اینستاگرام تابناک سمنان
Email: semnantabnak@gmail.com
منبع: تابناک

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار