در ۲۴ ساعت اخیر، شمار واکسن‌های تزریق شده از ۳۰ میلیون و ۳۳۸ هزار دوز گذشت، در حالی که آزمایش بیش ۲۷ هزار تن دیگر مثبت شد تا به شمار مبتلایان «کووید-۱۹» اضافه شوند؛ مبتلایانی که بسیاری شان بهبود یافته و مرخص شده‌اند، ولی هنوز برخی شان بستری هستند و حال ۷۶۰۶ تن از ایشان وخیم است.
کد خبر: ۹۹۱۹۸۶
تاریخ انتشار: ۱۶ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۴:۵۳ 07 September 2021

تاکنون ۱۹ میلیون و 982 هزار و 954 دوز اول و 10 میلیون و 355 هزار و 300 دوز دوم واکسن کرونا در کشورمان تزریق شده که بر اساس آن، مجموع واکسن‌های تزریق شده به 30 میلیون و 338 هزار و 254 دوز رسیده است؛ عددی که از تزریق 884 هزار و 810 دوز واکسن در شبانه روز اخیر در کشورمان حکایت دارد که بیشترین (رکورد) واکسیناسیون روزانه در کشورمان است.

 

به گزارش تابناک سمنان بر پایه اطلاعیه مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، از ظهر دیروز تا ظهر امروز و بر اساس معیار‌های قطعی تشخیصی، ۲۷ هزار و 138 بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در کشور شناسایی شده و از این بیماران، 3914 مورد بستری شدند. با احتساب این افراد، مجموع آمار مبتلایان قطعی در کشورمان به ۵ میلیون و 184 هزار و 124 تن رسید.

در ۲۴ ساعت اخیر، 635 تن از مبتلایان جانشان را از دست داده‌اند؛ بنابراین، تا ظهر امروز، متاسفانه آمار جان‌باختگان این بیماری در کشورمان به ۱۱۱ هزار و 892 تن رسیده است، در حالی که تا به امروز خوشبختانه ۴ میلیون و 422 هزار و 740 تن از بیماران بهبود یافته‌اند.

همچنین 7606 تن از بیماران در وضعیت شدید این بیماری قرار دارند و همچنین تاکنون ۲۹ میلیون و 677 هزار و 880 آزمایش تشخیص کووید ۱۹ در کشور انجام شده است.

در حال حاضر ۲۴۶ شهر کشور در وضعیت قرمز، ۱۴۴ شهر در وضعیت نارنجی و ۵۸ شهر در وضعیت زرد قرار دارند.

بر پایه آمار‌های ۲۴ ساعت اخیر، «نرخ مرگ» ۲.۵ درصد است و به همین تناسب، «نرخ بهبود» ۹۷.۵ درصد، در حالی که میانگین نرخ مرگ در جهان ۲.۳ درصد است و همچنان وضعیتی به مراتب بهتر از کشورمان را نشان می‌دهد.

 

لطفا مارا در شبکه های اجتماعی یاری کنید:

اینستاگرام تابناک سمنان
Email: semnantabnak@gmail.com
منبع: تابناک

مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار