در ۲۴ ساعت اخیر، شمار واکسن‌های تزریق شده از ۲۹ میلیون و ۴۵۳ هزار دوز گذشت، در حالی که آزمایش بیش ۲۷ هزار تن دیگر مثبت شد تا به شمار مبتلایان «کووید-۱۹» اضافه شوند؛ مبتلایانی که بسیاری شان بهبود یافته و مرخص شده‌اند، ولی هنوز برخی شان بستری هستند و حال ۷۶۲۸ تن از ایشان وخیم است.
کد خبر: ۹۹۱۷۷۳
تاریخ انتشار: ۱۵ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۷:۳۳ 06 September 2021
 
تاکنون ۱۹ میلیون و ۶۲۰ هزار و ۵۹۶ دوز اول و ۹ میلیون و ۸۳۲ هزار و ۸۴۸ دوز دوم واکسن کرونا در کشورمان تزریق شده که بر اساس آن، مجموع واکسن‌های تزریق شده به ۲۹ میلیون و ۴۵۳ هزار و ۴۴۴ دوز رسیده است؛ عددی که از تزریق ۳۰۰ هزار و ۹۱۷ دوز واکسن در شبانه روز اخیر در کشورمان حکایت دارد.
 

به گزارش «تابناک»؛ بر پایه اطلاعیه مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، از ظهر دیروز تا ظهر امروز و بر اساس معیار‌های قطعی تشخیصی، ۲۷ هزار و ۵۷۹ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در کشور شناسایی شده و از این بیماران، ۳۹۷۳ مورد بستری شدند. با احتساب این افراد، مجموع آمار مبتلایان قطعی در کشورمان به ۵ میلیون و ۱۵۶ هزار و ۹۸۶ تن رسید.

در ۲۴ ساعت اخیر، ۵۸۳ تن از مبتلایان جانشان را از دست داده‌اند؛ بنابراین، تا ظهر امروز، متاسفانه آمار جان‌باختگان این بیماری در کشورمان به ۱۱۱ هزار و ۲۵۷ تن رسیده است، در حالی که تا به امروز خوشبختانه ۴ میلیون و ۳۹۴ هزار و ۸۳ تن از بیماران بهبود یافته‌اند.

همچنین ۷۶۲۸ تن از بیماران در وضعیت شدید این بیماری قرار دارند و همچنین تاکنون ۲۹ میلیون و ۵۶۸ هزار و ۸۶۴ آزمایش تشخیص کووید ۱۹ در کشور انجام شده است.

در حال حاضر ۲۴۶ شهر کشور در وضعیت قرمز، ۱۴۴ شهر در وضعیت نارنجی و ۵۸ شهر در وضعیت زرد قرار دارند.

بر پایه آمار‌های ۲۴ ساعت اخیر، «نرخ مرگ» ۲.۵ درصد است و به همین تناسب، «نرخ بهبود» ۹۷.۵ درصد، در حالی که میانگین نرخ مرگ در جهان ۲.۳ درصد است و همچنان وضعیتی به مراتب بهتر از کشورمان را نشان می‌دهد.

 

لطفا مارا در شبکه های اجتماعی یاری کنید:

اینستاگرام تابناک سمنان
Email: semnantabnak@gmail.com
منبع: تابناک

مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار