رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سرخه گفت: موزه دائمی میراث دینی در مسجد چهلستون این شهرستان افتتاح می‌شود.
کد خبر: ۹۹۱۳۴۶
تاریخ انتشار: ۱۴ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۳:۴۲ 05 September 2021
 

 

به گزارش تابناک سمنان بهمن اخلاقی رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سرخه گفت: افتتاح موزه مواریث دینی در شهرستان سرخه رویدادی ارزشمند و اقدامی معنوی است که از سوی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در برنامه قرار دارد.

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سرخه گفت: این موزه با هدف آگاهی افزایی به افراد در ارتباط با شخصیت‌های دینی و اندیشمندان اسلامی شهر سرخه، معرفی بنا‌های تاریخی مذهبی، آیین‌ها و آیین‌های مذهبی و مواریث مذهبی به‌زودی افتتاح می‌شود.

او با قدردانی از مؤثران سرخه در زمینه پیگیری برای افتتاح این موزه اضافه کرد: هر موزه بنا به شرایط ویژه‌ای که دارد از اهمیت خاصی برخوردار است، اما در این میان موزه میراث دینی به دلیل گستردگی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

اخلاقی با اشاره به اینکه موزه دائمی میراث دینی سرخه در انتقال معارف دینی می‌تواند برای همه اقشار اثرگذار باشد، گفت: این موزه غرفه‌های متعددی دارد و سعی شده است در آن غرفه‌هایی برای بزرگان و علمای سرخه، قرآن کریم، اماکن مقدسه، و افراد شاخص دینی، قرار گیرد تا برای بازدیدکنندگان متنوع باشد.

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سرخه تصریح کرد: پنج میلیارد ریال اعتبار ابلاغی و ملی در این راستا پیش‌بینی شده است و اختصاص این اعتبار زمینه‌ساز اجرای برنامه‌های در نظر گرفته شده در رابطه با راه‌اندازی این موزه است.

 

لطفا مارا در شبکه های اجتماعی یاری کنید:

اینستاگرام تابناک سمنان
Email: semnantabnak@gmail.com
منبع: yjc

 

مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار