کابوس قطعی برق در سمنان همچنان ادامه دارد؛
تابناک سمنان: سید علی اکبر صباغ مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای سمنان بیان کرد: مساله کمبود برق و خاموشی‌های برنامه‌ای، در صورتی که تامین گاز نیروگاه‌های حرارتی به خاطر فصل سرما دچار مشکل نشود، تا پایان شهریور حل می‌شود.
کد خبر: ۹۹۰۴۲۵
تاریخ انتشار: ۱۰ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۶:۴۱ 01 September 2021

قطعی گسترده برق در تهران - تابناک | TABNAK

 

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای سمنان اظهار داشت: تولید برق در استان بیشتر از مصرف است، اما به دلیل اینکه کسری برق کشور در تمام استان‌ها تقسیم می‌شود، در استان سمنان نیز قطعی برق وجود دارد.

سید علی اکبر صباغ ادامه داد: در شرایط عادی مصرف برق استان کمتر از ۵۰۰ مگاوات است و در اوج مصرف به ۶۷۰ مگاوات افزایش می‌یابد؛ در حالی که میزان تولید برق استان سمنان ۵۷۰ مگاوات است.

صباغ بیان کرد: تولید برق استان‌ها به شبکه سراسری منتقل و نحوه تقسیم آن از مرکز کشور کنترل می‌شود و برق منطقه‌ای در موضوع قطعی برق در استان تصمیم‌گیرنده نیست.

وی تصریح کرد: همه استان‌ها مکلف هستند میزان کاهش مصرف ابلاغ شده را رعایت کنند در غیر این صورت شبکه برق سراسری کشور به مدت حداقل سه روز از کار می‌افتد و مشکلات وسیع‌تری ایجاد می‌شود.

وی همچنین افزود: ناترازی میزان تولید و مصرف برق در کشور، این الزام را ایجاد می‌کند که برق مشترکان به صورت برنامه‌ای مدیریت شود گفت: اولویت قطع برق به ترتیب با صنایع بزرگ، صنایع کوچک‌تر و در نهایت مشترکان خانگی است، اما با وجود تلاش‌ها، گاهی اجبار برای قطع برق خانگی نیز به وجود می‌آید.

مدیرعامل برق منطقه‌ای سمنان گفت: نقص شبکه برق در استان وجود ندارد و تمام نیروگاه‌های حراراتی با همه ظرفیت فعال هستند.

صباغ با بیان اینکه امسال تولید برق کشور بیشتر از میزان پیش‌بینی شده افزایش یافت گفت: میزان افزایش مصرف پیش‌بینی شده پنج مگاوات بود در حالی که مصرف برق تا ۲۰ مگاوات افزایش یافت.

وی افزود: امسال گرمای زودرس هوا و کاهش بارندگی، ذخایر آبی استان را کاهش داد و میزان تولید برق گرمابی استان را از بیش از هفت هزار مگاوات به کمتر از سه مگاوات رساند و برای حل مشکل کسری برق کشور، کاهش مصرف کافی نیست بلکه افزایش تولید نیز باید در کنار آن اتفاق بیفتد.

مدیرعامل برق منطقه‌ای سمنان در رابطه با خاموشی‌های خارج از برنامه افزود: در بیشتر مواقع خاموشی‌ها مطابق برنامه اعلام شده اعمال می‌شود و تنها مواقعی که به دلیل افزایش فرکانس شبکه نیاز به قطع اضطراری برق باشد، خاموشی خارج از برنامه اتفاق می‌افتد.

 

لطفا مارا در شبکه های اجتماعی یاری کنید:

اینستاگرام تابناک سمنان
Email: semnantabnak@gmail.com
 

 

مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار