همزمان با هفته دولت؛
تابناک سمنان: سید علی اکبر صباغ مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای سمنان گفت: همزمان با هفته دولت، گام اول نیروگاه خورشیدی ۱۰ مگاواتی در شهرستان دامغان به ظرفیت ۲ مگاوات به شبکه سراسری برق کشور متصل شد.
کد خبر: ۹۸۹۳۵۲
تاریخ انتشار: ۰۶ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۵:۳۱ 28 August 2021

هشت نيروگاه خورشيدي در دامغان احداث مي شود - ایرنا

 

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای سمنان افزود: این نیروگاه خورشیدی با سرمایه گذاری بخش خصوصی به میزان ۲۰۰ میلیارد ریال به بهره‌برداری رسید که با بهره برداری از گام اول آن در هفته دولت ۲ مگاوات انرژی الکتریکی برق وارد مدار شد.

وی بیان کرد : با سرمایه گذاری بخش خصوصی چند نیروگاه خورشیدی دیگر در استان در حال احداث است که با اتمام عملیات اجرایی این طرح‌ها، بیش از ۲۰ مگاوات انرژی الکتریکی به شبکه سراسری برق وصل اضافه می‌شود.

 

سید علی اکبر صباغ اظهار داشت :اقدامات اولیه شروع گام دوم جهت افزایش ظرفیت تا ۱۰ مگاوات به انجام رسیده است که با اتمام نهایی این طرح، بخشی از نیاز مصرف برق شهرستان دامغان با بهره گیری از انرژی پاک خورشیدی تامین می‌شود و در هفته دولت امسال طرح‌هایی به ارزش ۲ هزار و ۵۷ میلیارد ریال در نقاط مختلف استان آغاز و یا بهره‌برداری می‌شود.


صباغ افزود: در بزرگداشت هفته دولت، طرح توسعه‌ای احداث خط ۶۳ کیلوولت شهرک صنعتی ایوانکی و ۷ طرح بهینه سازی شامل احداث دیوار محافظ پیرامون ۱۶ دستگاه دکل در خط ۲۳۰ آهوان- دامغان، تجهیزات حفاظت فیدر خازن در پست‌های ۶۳ کیلوولت بسطام- شاهرود و دامغان، خرید فیبرنوری OPGW و فیبرنوری کانالی- اجرای فیبرنوری خطوط فوق توزیع- اجرای فیبرنوری داخل پست‌های انتقال و فوق توزیع، دیوارکشی، خرید و نصب سیم خاردار در پست ۶۳ جنت آباد و خرید ۲ دستگاه TPS برای توسعه حفاظت خطوط انتقال استان به همراه کارت یدکی، با حضور مسئولان استانی به بهره برداری خواهد رسید.

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای سمنان طرح احداث خط ۶۳ کیلوولت شهرک صنعتی ایوانکی را به عنوان گام اول طرح تامین برق شهرک صنعتی ایوانکی معرفی و اظهار امیدواری کرد: با استقرار پست سیار در گام دوم که مقدمات آن درحال فراهم شدن است، ایجاد ظرفیت جدید برق رسانی مطمئن به مشترکان صنعتی ایوانکی، افزایش قابلیت اطمینان شبکه، بهبود پارامتر‌های کیفی برق و پروفیل ولتاژشبکه و افزایش قابلیت مانور فراهم شود.

وی افزود: خط ۶۳ کیلوولت شهرک صنعتی ایوانکی به طول ۱۰ کیلومتر و به صورت دو مداره، با هزینه‌ای بالغ بر ۱۲۹ میلیارد و ۹۶۰ میلیون ریال اجرایی شد.

صباغ، از آغاز عملیات اجرایی ۱۰ طرح برق منطقه‌ای سمنان در هفته دولت خبر داد که ۴ طرح آن توسعه‌ای و شامل احداث فیدر‌های ورودی و DG در پست‌های ۶۳ کیلوولت آرادان و شهید احمدی گرمسار، افزایش ظرفیت پست‌های ۴۰۰ کیلوولت میامی و ۶۳ کیلوولت جنت آباد، احداث خط ۶۳ کیلوولت میامی-عباس آباد و ۶ طرح بهینه سازی، شامل خرید تابلو RTU و خرید و نصب رله دیستانس، خرید و نصب ۱۷۰ سل باتری، خرید و نصب دو دستگاه شارژر ۱۱۰ ولت و دیوارکشی و نصب سیم خاردار، می‌شود.

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای سمنان اضافه کرد: این طرح‌ها در شهر‌های گرمسار، میامی، شاهرود، سمنان و سرخه، در هفته دولت با اعتباری معادل یکهزار و ۸۷۵ میلیارد و ۶۷۰ میلیون ریال آغاز می‌شود.

 

لطفا مارا در شبکه های اجتماعی یاری کنید:

اینستاگرام تابناک سمنان
Email: semnantabnak@gmail.com
 

 

مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار