در ۲۴ ساعت اخیر، شمار واکسن‌های تزریق شده از ۱۰ میلیون و ۹۷۱ هزار دوز گذشت، در حالی که آزمایش بیش از ۳۴ هزار تن دیگر مثبت شد تا به شمار مبتلایان «کووید-۱۹» اضافه شوند؛ مبتلایانی که بسیاری شان بهبود یافته و مرخص شده‌اند، ولی هنوز برخی شان بستری هستند و حال ۵۱۰۰ تن از ایشان وخیم است.
کد خبر: ۹۸۱۶۹۸
تاریخ انتشار: ۰۵ مرداد ۱۴۰۰ - ۲۰:۱۶ 27 July 2021

تاکنون ۸ میلیون و ۴۷۴ هزار و ۳۳۲ نفر دوز اول واکسن کرونا و ۲ میلیون و ۴۹۶ هزار و ۶۷۷ نفر نیز دوز دوم را تزریق کرده‌اند و مجموع واکسن‌های تزریق شده در کشور به ۱۰ میلیون و ۹۷۱ هزار و ۹ دوز رسیده است. عددی که حکایت از تزریق ۴۰۲ هزار و ۴۶۰ دوز واکسن در شبانه روز اخیر در کشورمان دارد.

 
به گزارش تابناک سمنان بر پایه اطلاعیه مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، از ظهر دیروز تا ظهر امروز و بر اساس معیار‌های قطعی تشخیصی، ۳۴ هزار و ۹۵۱ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در کشور شناسایی شده که بیشترین تعداد بیمار شناسایی شده در یک شبانه روز، از ابتدای شیوع ویروس تا به امروز است.

از این بیماران، ۳۷۰۸ مورد بستری شدند. با احتساب این افراد، مجموع آمار مبتلایان قطعی در کشورمان به ۳ میلیون و ۷۵۸ هزار و ۱۹۷ تن رسید.

در ۲۴ ساعت اخیر، ۳۵۷ تن از مبتلایان جانشان را از دست داده‌اند؛ بنابراین، تا ظهر امروز، متاسفانه آمار جان‌باختگان این بیماری در کشورمان به ۸۹ هزار و ۴۷۹ تن رسیده است و تا به امروز نیز خوشبختانه ۳ میلیون و ۲۹۱ هزار و ۹۷۹ تن بهبود یافته‌اند.

همچنین ۵۱۰۰ تن از بیماران در وضعیت شدید این بیماری قرار دارند و تاکنون هم ۲۵ میلیون و ۶۶۷ هزار و ۶۰۴ آزمایش تشخیص کووید ۱۹ در کشور انجام شده است.

در حال حاضر ۲۳۲ شهر کشور در وضعیت قرمز، ۱۱۷ شهر در وضعیت نارنجی و ۹۹ شهر در وضعیت زرد قرار دارند.

بر پایه آمار‌های ۲۴ ساعت اخیر، «نرخ مرگ» ۲.۶ درصد است و به همین تناسب، «نرخ بهبود» ۹۷.۴ درصد، در حالی که میانگین نرخ مرگ در جهان ۲.۳ درصد است و همچنان وضعیتی به مراتب بهتر از کشورمان را نشان می‌دهد.
 
لطفا مارا در شبکه های اجتماعی یاری کنید:
اینستاگرام تابناک سمنان
Email: semnantabnak@gmail.com
منبع:  تابناک
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پرطرفدارترین عناوین